28.06.2016. 17:02
Latvijas U17 meiteņu izlase (1999.dzimšanas gads un jaunākas) pasaules U17 čempionātā Saragosā “mazajā ceturtdaļfinālā” pārspēja Korejas izlasi – 76:71 (20:18, 37:39, 52:60) – un turnīra turpinājumā cīnīsies par 9.-12.vietu. “Mazā pusfināla” spēle jau trešdien, 29.jūnijā plkst.12:30 ar Mali  komandu. Otrajā pārī tiekas Japāna – Portugāle.

Latvijas U17 galvenā trenere Līga Alilujeva:

“Spēlējot pret Āzijas komandām iepazīstamies ar citu basketbola skolu. Eiropā nespēlē tik ātri, nesedz tik agresīvi. Mūsu “mazajām” ir ko mācīties. Aizsardzībā grūti tikt līdzi savām pretspēlētājām, uzbrukumā jābūt gatavām ļoti aktīvai pretdarbībai.

Pieredze krājas, bet par to maksājam ar kļūdām. Pirmdien spēlē ar Ķīnas komandu nebija pats labākais vakariņš. It kā bijām gatavas cīņai, pirmajā ceturtdaļā pat ieguvām nelielu pārsvaru, bet, tiklīdz neiekrita vairāki metieni uzbrukumā, salūzām un sabrukām, ļaujot pretiniecēm ļoti ātri iegūt lielu pārsvaru.

Šodien ar Koreju sižets bija līdzīgs, tikai krīze nebija tik dziļa. Metienu precizitāte bija labāka, sākām mērķtiecīgāk izmantot mūsu garo spēlētāju augumu pārsvaru, mainījām aizsardzības sistēmas un atguvām pārliecību. Pēdējā ceturtdaļā izdevās atspēlēties no mīnus 10 un, ceru, šī uzvara palīdzēs veiksmīgāk aizvadīt arī pēdējās spēles.

Šodien ļoti veiksmīgi nospēlēja Sabīne Lipe – 24 punkti, 11 atlēkušās bumbas, 8 rezultatīvas piespēles. Soda metieni 15/17 – viņai ar pārliecību viss bija kārtībā. Pamazām iespēlējās Aleksa Gulbe (20+10), Svarīgus punktus spēles izskaņā guva Nikola Ozola un Janeta Rozentāle. Cenšos dot iespēju spēlēt visām.

Rīt atkal būs jauna pieredze. Mali basketbolistes arī ir ātras, bet garāka un atlētiskākas par korejietēm. Mali komanda uzvarējusi Brazīlijas un Meksikas izlases, bet astotdaļfinālā tikai ar 55:58 zaudēja Itālijai. Lai uzvarētu, būs vajadzīga gan meistarība, gan raksturs.”

Ceturtdaļfinālā (29.jūnijā): Kanāda - Itālija, ASV - Francija, Austrālija - Čehija

Par 9.-16.vietu (28.jūnijā): Meksika - Mali 51:73, Japāna - Brazīlija 83:60 (bez spēles pusfinālā par 9./12.vietu iekļuva Portugāle).

Latvijas U17 izlases statistika: Sieviešu U17 izlase