Lietuviešu basketbola zvaigzne Jons Valančūns trešdien parakstīja līgumu ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu Toronto "Raptors".

Abas puses parakstīja vienošanos uz diviem gadiem ar iespēju to pagarināt vēl uz divām sezonām.

Aizvadītajā sezonā Valančūns pārstāvēja spēcīgo Lietuvas klubu Viļņas "Lietuvos rytas". Iepriekš "Raptors" komanda nevarēja noslēgt līgumu ar Valančūnu, jo basketbolists nebija vienojies par sava līguma izpirkšanu no "Lietuvos rytas".

Valančūnam par līguma izpirkšanu no Lietuvas vienības bija jāmaksā 2,5 miljoni ASV dolāru (1,43 miljoni latu), tomēr "Raptors" komandai atļauts segt tikai 550 000 dolāru (315 000 latu) no šīs summas.

NBA jauno spēlētāju draftā "Raptors" komanda Valančūnu izvēlējās pagājušā gada vasarā ar kopējo piekto numuru.

"Raptors" komandas vadība vairākkārt uzsvērusi, ka Valančūns varētu izaugt par augstākā līmeņa NBA spēlētāju un ir gatava viņu audzināt.

Aizvadītās sezonas Lietuvas čempionātā Valančūns vidēji ik mačā guva 14,2 punktus un izcīnīja 7,4 atlēkušās bumbas. Savukārt pagājušās sezonas Eiropas kausa turnīrā Valančūns 16 mačos vidēji guva 10,8 punktus un izcīnīja 7,8 atlēkušās bumbas.

Kā ziņots, "Lietuvos rytas" aizvadītajā sezonā palika bez izcīnītiem tituliem - tā zaudēja finālā Kauņas "Žalgiris" komandai gan Lietuvas čempionātā, gan Baltijas Basketbola līgas (BBL) turnīrā.

Pagājušā gada vasarā Valančūns kļuva par Latvijā notikušā pasaules čempionāta basketbolā U-19 vecuma grupā vērtīgāko spēlētāju. Tāpat viņš tika atzīts par aizvadītā gada labāko Eiropas jauno basketbolistu.