22.12.2016. 23:18
Lietuvas U-18 puišu basketbola izlase ceturtdien Turcijā notikušā Eiropas čempionāta finālā ar 68:75 (12:20, 16:16, 22:!7, 18:22) piekāpās Francijas vienaudžiem.

Zīmīgi, ka šī vecuma Francijas izlase uzvarēja arī Rīgā pirms diviem gadiem notikušajā Eiropas kadetu čempionātā.

Finālā Francijas izlases sastāvā lielisku maču aizvadīja Franks Ntilikina, kurš pamanījās gūt 31 punktu, turklāt grozā raidīja septiņus no desmit tālmetieniem.

Ntilikina ieguva arī šī turnīra vērtīgākā basketbolista balvu.

Tikmēr Lietuvas valstsvienību no zaudējuma neglāba Arnolda Kulbokas 28 gūtie punkti.

Savukārt bronzas medaļas ceturtdien šajā Eiropas čempionātā ieguva Itālijas U-18 izlase, kas ar 74:68 (14:12, 22:17, 19:11, 19:28) pārspēja Vāciju.

Šī turnīra piecas labākās izlases ieguva tiesības nākamgad piedalīties pasaules U-19 čempionātā, bet kā pēdējā pie šādas iespējas tika Spānija, kas izcīnīja piekto vietu.

Latvija ceturtdien spēja nosargāt vietu U-18 čempionāta augstākajā divīzijā un ieguva 13.vietu. Pirms diviem gadiem šī vecuma basketbolisti U-16 čempionātā ieguva sudraba godalgas, finālā piekāpjoties Francijai.

Līdz ar to nākamgad otro gadu pēc kārtas visas Latvijas jauniešu izlases spēlēs nākamgad spēlēs Eiropas čempionāta A divīzijā.

Šim Eiropas čempionātam bija jānorisinās jau vasarā, taču drošības dēļ tas tika pārcelts uz decembri. Līdz ar to Latvijas izlasi šajā turnīrā nevarēja vest treneris Jānis Gailītis, bet komandu vadīja viņa palīgs «VEF Rīga» klubā Raimonds Feldmanis.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu, bet 2007. un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļas.