05.09.2013. 22:04
Pirms gaidāmās Latvijas un Lietuvas futbola izlašu spēles mūsu kaimiņu treneris, ungārs Lāslo Čaba, bija labā noskaņojumā, padaudz jokoja, bet, jautāts par Latvijas labākajiem spēlētājiem, izcēla Artjomu Rudņevu un Kasparu Gorkšu. Preses konferencē piedalījās arī Lietuvas izlases spēlētājs Mindaugs Kalons, kurš savulaik spēlējis Latvijas Virslīgā - "Liepājas metalurgā" un FK "Rīga".

Lāslo Čaba, Lietuvas izlases treneris: "Paldies par jaukajiem vārdiem [pēc Latvijas Futbola federācijas preses sekretāra ievadvārdiem latviešu valodā, Lietuvas treneris labsirdīgi pajokoja - aut.] - tieši pusi no tiem nesapratu, bet tie bija jauki. Jo īpašs paldies par to, ka pirmo reizi redzu savu vārdu un uzvārdu uzrakstītu pareizi. Ļoti cienu to. Ir OK, ka runāju angliski? Varbūt būs labāk, ja runāšu vāciski? [Turpina angliski - aut.]

Domāju, šī būs ļoti, ļoti svarīga spēle abām komandām. Ne jau tikai tāpēc, ka tas būs derbijs, kuros vienmēr ir īpaša gaisotne, šajā gadījumā Baltijas derbijs, bet arī tāpēc, ka tā būs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēle. Šajā grupā abas komandas tiksies pirmo reizi, un tabulā neesam tālu viens no otra - patiesībā mums ir tikai par punktu vairāk. Ceru, ka pēc šīs spēles noturēsimies virs Latvijas. Domāju, abas komandas mēģinās uzvarēt, kas arī ir saprotams. Ceru, ka mēs paņemsim, minimums, vienu punktu - ja izdosies paņemt trīs, būšu laimīgs."

Kuras Latvijas izlases spēles, gatavojoties šim mačam, skatījāties, un ko jūs tur redzējāt?"Skatījos pēdējo spēli pret Igauniju, jo jums ir jauns treneris, un šī spēle mani interesēja visvairāk. Taču skatījos arī agrākās spēles - jūsu mājas spēles ar Grieķiju, Lihtenšteinu. Taču zinām, ka jums tagad ir jauns treneris, jauns kolektīvs, tāpēc vissaistošāk bija vērot Latvijas maču ar Igauniju. Guvām savus iespaidus. Noteikti varu teikt, ka redzējām agresīvu Latvijas izlasi, kas izbraukumā mēģina izcīnīt uzvaru. Tai pašā laikā novērojām, ka netika īpaši mainīts izvietojums, jūs spēlējāt to pašu sistēmu. OK, jums varbūt ir viens vai divi jauni spēlētāji, bet, kopumā ņemot, sastāvs ir tas pats.

Domāju, ka Latvijai gluži tāpat kā Lietuvai nav milzīgu spēlētāju resursu kā, piemēram, futbola lielvalstīm. Tāpat Latvijai un Lietuvai ir visai līdzīga spēka nacionālie čempionāti. Abas valstis arī ir līdzīgas tādā ziņā, ka piesaista izlasei ārzemēs spēlējošos futbolistus. Lai gan kopumā nekas liels Latvijas izlasē nav mainījies, domāju, rīt būs pilnīgi citāda spēle nekā pret Igauniju. Jums ir iespēja izmēģināt jaunus spēlētājus. Izvietojums Latvijai nemainās jau gadiem, un jūs šo futbola kultūru mēģināt izkopt, un tā ir laba, nav slikta.

Mums jāspēj cīnīties, īpaši viesos, īpaši tāpēc, ka tas būs derbijs. Mums jāpieturas pie sava plāna un ceru, ka mani spēlētāji domā tāpat. Un lai mums izdodas nospēlēt tikpat labi kā pret Slovākiju viesos [1:1 - aut.], arī mājās pret slovākiem [1:1 - aut.] bija laba spēle. Diemžēl ar 0:1 zaudējām Grieķijai, bet, domāju, komanda arī šajā spēlē rādīja labu futbolu. Gribam soļot pareizajā virzienā."

Vai varat izcelt labākos Latvijas spēlētājus? [lietuviešu treneris pārprata un atbildēja par Lietuvas izlasi]"Jautājums ir labs, bet, atklāti sakot, no manas puses nebūtu godīgi pateikt, ka šis spēlētājs ir labs, bet šis - ne tik labs. Svarīgākais, lai mums būtu laba komanda. Noteikti pazīstat manu komandu un zināt, ka mums nav superzvaigžņu. Mums ir tikai komanda. Tāpat noteikti redzat, ka ejam sastāva atjaunināšanas virzienā. Mēģinām pamazām mainīt izlases seju. Šis ir iemesls, kāpēc negribu nevienu celt debesīs un kādu nopelt. Skaidrs, ka mums ir vairāk pieredzējuši spēlētāji, mazāk pieredzējuši, bet svarīgākais mums ir izveidot vienotu komandu bez superzvaigznēm. Varbūt kādu dienu, piemēram, 2-3 gadu laikā kāds mūsu spēlētājs sasniegs tādu līmeni kā Rudņevs, kurš spēlē Vācijas Bundeslīgā. Viņš noteikti ir labāks nekā citi, bet mūsu spēlētāji visi ir aptuveni vienā līmenī. Un arī tas ir labi, jo tādējādi spējam izveidot vienotu komandu."

Trenerim tiek paskaidrots, ka jautājums bija par Latvijas izlases labākajiem spēlētājiem."Atvainojos, domāju, jautājāt par manu komandu. Latvijas izlasē jums ir 2-3 spēlētāji ar Anglijas čempionāta pieredzi, jums ir Rudņevs, kurš patiešām ļoti labi sāka karjeru Ungārijā, Polijā un Vācijas Bundeslīgā. Viņam bija arī labs piedāvājums no "Celtic", taču viņš palika. Vairāk vai mazāk, bet lielākā komandas zvaigzne ir Rudņevs."

Mindaugs Kalons, Lietuvas izlases spēlētājs: "Komanda novācās pirms 3-4 dienām, ir gatavojusies un pētījusi pretinieku. Domāju, esam pilnībā gatavi rītdienas spēlei. Un, kā jau treneris teica, svarīgi, lai Latvija mūs tabulā neapsteigtu. Cīnīsimies par punktiem, un mans viedoklis ir tāds, ka rītdienas spēlē spēsim iegūt trīs punktus."

Kādas tev ir atmiņas no Latvijas laikiem?"Protams, atmiņas par Latviju ir tikai tās labākās. Vienmēr sekoju līdzi Latvijas čempionātam un, kad man ir brīvs laiks, vienmēr atbraucu uz Latviju kā tūrists. Šobrīd esmu atbraucis kā futbolists, lai spēlētu izlases sastāvā mačā, kas vienmēr ir uzskatīts par lielu derbiju. Ceru, mums izdosies pierādīt, ka Lietuva ir spēcīgāka nekā Latvija. Bet atmiņas, protams, ļoti patīkamas. Sirds pat priecīgi sitas. Atbraucu uz šejieni ar labu noskaņojumu."R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties