22.11.2017. 22:06

Vienošanās, kuru parakstīja LKL prezidents Remigijs Milašis un CBA priekšsēža vietnieks Ma Guoli, iekļauj kopēja pirmssezonas turnīra rīkošanu, treniņnometņu aizvadīšanu un dalīšanos zināšanās.

"Ķīna ārkārtīgi interesējas par basketbolu un Lietuvas basketbols nākotnē būs vēl pamanāmāks," teica Milašis."Mūsu mērķis pēdējos gados bija popularizēt LKL vārdu pasaulē un šis ir liels solis uz priekšu. Ķīna zina visu par treneri Jonu Kazlausku un tagad uzzinās vairāk par LKL."

CBA tika nodibināta 1996. gadā, taču pirmo reizi vēsturē vienojusies par oficiālu stratēģisku partnerību ar līdzīgu ārzemju līgu. Sadarbība sāksies 2018. gada vasarā.

“Bija gandarījums dzirdēt Ķīnas basketbola asociācijas pārstāvjus sakām, ka viņiem šī bija svarīga diena,” atzina Lietuvas vēstniece Ķīnā Ina Marčuļonite.

“Viņi pazīst Lietuvu kā lielu un nozīmīgu basketbola valsti. Viņiem ir gods parakstīt vienošanos par partnerību. Zinām, ka daudzas valstis pauda vēlmi sākt līdzīgu sadarbību, taču Lietuva spēja kļūt par pirmo. Šī ir liela diena mūsu attiecībās un sportā.”

LKL prezidentam Remigijam Milašim uz Ķīnu līdzi devās līgas galvenais tiesnesis un bijušais Lietuvas basketbola federācijas (LKF) prezidents Aļģimants Paviļonis, kā arī lietuviešu uzņēmēju delegācija.

Ķīnā notiks 2019. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs.

Izmantotie resursi:LKL signs historic partnership with Chinese...Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties