09.09.2014. 20:37
Lietuvas vīriešu basketbola izlase otrdien sasniedza Madridē notiekošās Pasaules kausa izcīņas pusfinālu, ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) pārspējot Turciju.Līdz ar šo zaudējumu turnīrs ir noslēdzies...

Līdz ar šo zaudējumu turnīrs ir noslēdzies pagājušā čempionāta sudraba medaļu ieguvējai Turcijai.

Pirmajā ceturtdaļā iniciatīva piederēja Turcijas izlasei, kas prata iegūt astoņu punktu pārsvaru, taču otrās ceturtdaļas vidū vadību pārņēma Lietuva. Komandai izdevās tikt pie piecu punktu handikapa, bet trešajā ceturtdaļā turki atspēlēja astoņu punktu deficītu, uz brīdi panākot četru punktu pārsvaru. Ceturtdaļas beigās vadībā atgriezās Lietuvas izlase, kas cīņas beigu daļā veica 8:0 izrāvienu un tādējādi izcīnīja uzvaru.

Renalds Seibutis uzvarētāju labā guva 19 punktus, bet 13 punktus iekrāja Martīns Pocjus. Turcijas vienībā rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Kerems Gonlums.

Lietuvas izlase, kas pirms četriem gadiem izcīnīja čempionāta bronzas medaļas, pasaules labāko četriniekā iekļuvusi otro reizi pēc kārtas. Šī izlasei ir ceturtā dalības reize planētas meistarsacīkstēs, bet pirmajos divos mēģinājumos tika ieņemta septītā vieta.

Pusfinālā Lietuva tiksies ar ASV vai Slovēniju. Šo komandu cīņa notiks vēlāk otrdien.

Pārējie divi ceturtdaļfināla pāri - Spānija pret Franciju un Serbija pret Brazīliju - savas spēles aizvadīs trešdien.

Kā ziņots, pēc grupu turnīra no sacensībām izstājās Irāna, Ēģipte, Filipīnas, Puertoriko, Ukraina, Somija, Angola un Dienvidkoreja, bet astotdaļfinālā zaudējumus piedzīvoja Senegāla, Horvātija, Grieķija, Argentīna, Meksika, Dominikāna, Jaunzēlande un latviešu izcelsmes speciālista Andreja Lēmaņa trenētā Austrālija.

Turnīrs ilgs līdz svētdienai.

Pasaules spēcīgākās komandas spēcīgāko komandu noskaidro reizi četros gados. Iepriekšējā turnīrā 2010.gadā, kad sacensības vēl tika dēvētas kā pasaules čempionāts, ASV izlase finālā ar 81:64 apspēlēja sacensību saimnieci Turciju, bet trešo vietu izcīnīja Lietuva.