20.09.2013. 00:50

Uzvarētājiem pa 17 punktiem guva Mants Kalnietis un Renalds Seibutis, bet vēl 13 punktus pievienoja Jons Mačulis.

Savukārt Itālijai uzvarēt nepalīdzēja pat Marko Belinelli 22 punkti.

Spēli Lietuvas izlase iesāka pārliecinoši un pēc pirmās ceturtdaļas atradās vadībā ar 22:15. Otrajā spēles daļā Itālijai sāka krist tālmetieni, kas ļāva tuvoties pretiniekiem un pēdējās sekundēs deficīts tika samazināts līdz vienam punktam - 39:40.

Pirmoreiz vadību Itālijas izlase pārņēma 14 minūtes pirms pamatlaika beigām (51:50) un arī pirms noslēdzošās ceturtdaļas atradās priekšā ar vienu punktu - 58:57. Tomēr izšķirošajā desmitminūtē Lietuva uzlaboja sniegumu aizsardzībā, gūstot pirmos 15 punktus, bet itāļi pirmoreiz grozu iekaroja pēc nepilnām septiņām spēlētām minūtēm.

Uz to gan Itālija atbildēja ar sešiem bezatbildes punktiem, divas minūtes un 40 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvojoties līdz 64:72. Kaut cīņas beigās Lietuva pieļāva vairākas kļūdas, Itālija tās nespēja izmantot un cieta neveiksmi.

Pusfinālā jau piektdien Lietuva tiksies ar Horvātiju, kas savā ceturtdaļfinālā ar 84:72 (22:22, 29:13, 19:26, 14:11) pieveica ambiciozo Ukrainas izlasi. Pēc smaga zaudējuma čempionāta pirmajā spēlē Spānijai turpinājumā Horvātija sasniegusi lielisku sēriju un nu uzvarējusi jau astoņos mačos pēc kārtas.

Lietuvas izlase turnīru sāka ar zaudējumu Serbijai, kam sekoja trīs uzvaras pēc kārtas. Pirmā posma pēdējā mačā lietuvieši piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, kas to gandrīz atstāja ārpus otrā posma, tomēr kopš tā laika komanda rāda arvien pārliecinošāku sniegumu un otrajā posmā izcīnīja vēl trīs uzvaras pēc kārtas.

Lietuva Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu sasniegusi piekto reizi sešu turnīru laikā, kā arī astoto reizi desmit turnīros kopš 1995.gada. Pie medaļām jaunāko laiku vēsturē Lietuva tikusi trīs reizes - viena zelta (2003.gadā), viena sudraba (1995.gadā) un vienas bronzas (2007.gadā).

Tikmēr Itālija pirmajā posmā negaidīti uzvarēja visos piecos mačos. Pēc tam otrajā posmā itāļi zaudēja pirmajos divos mačos, bet noslēdzošajā cīņā, kas vairs daudz neizšķīra, pagarinājumā uzveica iepriekšējo divu turnīru čempioni Spāniju.

Itālijas izlase Eiropas čempionātā triumfēja 1999.gadā, bet kopš tā laika ceturtdaļfinālā iekļuvusi vien otro reizi.

Ceturtdien notika arī pirmā pusfināla spēle par 5.-8.vietu, kurā vietējā Slovēnijas valstsvienība ar rezultātu 92:74 uzveica Serbiju.

Līdz ar to Slovēniju sestdien sagaidīs mačs par piekto vietu, bet Serbija cīnīsies par septīto vietu un pēdējo ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausu.

Otrajā pusfinālā par 5.-8.vietu Itālija sacentīsies ar Ukrainu.

Kā ziņots, pirmajos ceturtdaļfinālos trešdien Spānija ar 90:60 neatstāja cerības uz panākumu Serbijai, savukārt Francija ar 72:62 uzveica sacensību saimnieci Slovēniju. Līdz ar to pusfinālā šīs komandas atkārtos pagājušā gada Londonas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla cīņu, kad vēlākā fināliste Spānija tika pie panākuma ar 66:59.

Latvijas izlase turnīru noslēdza 11.vietā, tomēr palika tikai viena panākuma attālumā no sacensību ceturtdaļfināla. Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalījās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Iepriekšējos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nebija spējusi izkļūt no apakšgrupas.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz svētdienai.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439