• Lietuvas basketbola izlase iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā vakar
  • Horvātijas izlase pārliecinoši iekļūst EČ pusfinālā vakar

Rezultatīvākais lietuviešu sastāvā šajā mačā bija Jons Mačulis, kura kontā 23 punkti, bet vēl 22 punktus un 11 atlēkušās bumbas pievienoja Lins Kleiza, savukārt Mants Kalnietis iespēja gūt 18 punktus.

Tikmēr Horvātijas valstsvienības labā ar 15 punktiem izcēlās Bojans Bogadnovičs.

Pirmajās spēles minūtēs starp abām vienībām aizritēja līdzīga cīņa, taču Lietuva pirmo ceturksni spēja noslēgt ar piecu punktu pārsvaru - 24:19. Spēles pirmās daļas lielāko pārsvaru lietuvieši ieguva otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē, kad Kleiza ar diviem precīziem soda metieniem panāca 29:20.

Tomēr Horvātija nepadevās un atspēlējās, tuvāko minūšu laikā ar vairāku basketbolistu līdzdalību panākot neizšķirtu 31:31. Tomēr tad Lietuvai atkal izdevās atrauties un pirmo puslaiku noslēgt sev par labu ar 40:37.

Otrā spēles puse iesākās ar pārliecinošu Lietuvas pārspēku - kad līdz trešās ceturtdaļas beigām bija atlikušas divas minūtes un desmit sekundes, tablo vēstīja jau 60:42 par labu lietuviešiem. Līderu lomu bija uzņēmušies Kalnietis un Mačulis, kuri šajā laikā guva attiecīgi septiņus un deviņus punktus.

Atlikušajā laikā Lietuva turpināja turēties pārliecinošā atstatumā no Horvātijas, neļaujot tai pietuvoties tuvāk par 14 punktiem, turklāt vienubrīd rezultāta starpība bija pat 20 punkti (69:49).

Pateicoties panākumam, Lietuva ne tikai iekļuvusi finālā, bet apturējusi arī Horvātijas astoņu uzvaru sēriju.

Lietuvas izlases pretinieki Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionātā noskaidrosies vēlā piektdienas vakarā, kad spēkiem savā starpā mērosies Francija un Spānija, kas būs iepriekšējā Eiropas čempionāta fināla atkārtojums.

Sacensību fināls un spēle par trešo vietu notiks svētdien.

Pie medaļām jaunāko laiku vēsturē Lietuva tikusi trīs reizes - viena zelta (2003.gadā), viena sudraba (1995.gadā) un vienas bronzas (2007.gadā).

Latvijas izlase turnīru noslēdza 11.vietā, tomēr palika tikai viena panākuma attālumā no sacensību ceturtdaļfināla. Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalījās jau devīto reizi pēc neatkarības atgūšanas. Iepriekšējos piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nebija spējusi izkļūt no apakšgrupas.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz svētdienai.