10.09.2014. 08:44

, LSM.LV - Sports

ASV izlase Barselonā ar 119:76 ceturtdaļfinālā pārliecinoši pieveica Slovēniju, bet lietuvieši ar 73:61 uzveica iepriekšējā pasaules čempionāta finālisti Turciju. Pusfinālu ASV un Lietuva aizvadīs ceturtdien.

Amerikāņi lielāko pārsvaru iekrāja iespaidīgajā otrajā puslaikā, un teicami realizēja ātros uzbrukumus. Rezultatīvākais ASV izlasē ar 20 punktiem bija Klejs Tompsons, bet vismaz 10 punktu guva seši spēlētāji.

ASV basketbolisti ātrajos uzbrukumos guva 42 punktus, turpretim slovēņi - tikai sešus. Amerikāņi bija pārāki arī cīņā pie groza, tostarp izcīnot 24 atlēkušās bumbas pretinieku laukuma pusē.

Pēdējie divi ceturtdaļfināli notiks trešdien Madridē, kur spēkosies Spānija - Francija un Serbija - Brazīlija. Jau trešo gadu pēc kārtas nozīmīgos turnīros krustojas Spānijas un Francijas ceļi - spāņi bija pārāki 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, bet francūži revanšējās pērn Eiropas čempionātā, kur izcīnīja zeltu. Tikai pirms dažām dienām savstarpējā grupas spēlē Spānija bija pārāka ar 88:64.

Pasaules kausa priekšsacīkstēs komandas bija sadalītas četrās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Pa četrām labākajām grupu komandām iekļuva izslēgšanas turnīrā, kas sākās ar astotdaļfināliem. Grupu spēles risinājās Granadā, Seviljā, Bilbao un Grankanārijā, bet izslēgšanas cīņas notiek Madridē un Barselonā. Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi svētdien Spānijas galvaspilsētā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933