09.06.2015. 00:21
Šovakar vairākas Eiropas futbola izlases, gatavojoties kārtējām cīņās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, aizvadījušas pārbaudes spēles. Pagalam neveiksmīgs posms turpinās Lietuvas futbola izlasei, kas šoreiz ar 0:2 zaudēja Maltai, bet spilgtu spēli aizvadījusi Latvijas grupas komanda Turcija, kas ar 4:0 sagrāva bulgārus.

Lietuvas izlase, kas no Baltijas valstīm FIFA rangā pašlaik atrodas viszemāk (96. pozīcijā, Latvija - 82., Igaunija - 91.) ieilgušo neveiksmju sēriju šovakar centās pārtraukt pret Maltas izlasi, kas rangā ierindojas 145. vietā. Beigās lietuvieši piedzīvoja vēl vienu izgāšanos - otrajā puslaiki ielaisti divi vārti un piedzīvots zaudējums ar 0:2. Lietuvas izlase pēdējās sešās spēles nav spējusi gūt vārtus un tikai reizi pratusi spēlēt neizšķirti - 0:2 pret Slovēniju, 0:4 pret Šveici, 0:0 pret Ukrainu, 0:4 pret Angliju un Ungāriju.

Kvalitatīvu spēli aizvadījusi viena no Latvijas A grupas dalībniecēm Turcijas izlase, pret kuru Rīgā pratām izcīnīt vienu punktu. Turcija pret Bulgāriju visus četrus vārtus sasita otrajā puslaikā. Pašā sākumā piecu minūšu laikā divus vārtus guva Hākans Čalhanoglu - vispirms viņš eleganti realizēja tiešo brīvsitienu, bet mazliet vēlāk izmantoja rupju bulgāru kļūdu. 56. minūtē pēc fantastiskas komandas saspēles 3:0 panāca Buraks Jilmazs, kurš 80. minūtē arī pielika punktu spēlei - 4:0.

Vēl viena skatītājiem potenciāli saistošā spēlēm spēkiem mērojas Norvēģijas un Zviedrijas izlases. Norvēģiem laukumā centra pussarga pozīcijā devās 16 gadus vecais talants Martins Ēdegors, kurš šo sezonu aizvadīja Madrides ''Real'' B komandā, bet zviedri pretī uzbrukumā lika Zlatanu Ibrahimoviču. Abas komandas līdzīgi kontrolēja bumbu, bet vairāk sitienu pa vārtiem izpildīja Zviedrija, ar ko gan bija par maz, lai gūtu kādus vārtus. Noslēgumā bezvārtu neizšķirts.