09.09.2015. 23:35
Lietuvas vīriešu basketbola izlase, nespēlējot komandas līderim Jonam Valančūnam, Eiropas čempionāta pirmā posma D apakšgrupas spēlē Rīgā vien ar 64:62 (20:15, 18:16, 11:20, 15:11) uzveica Igaunijas valstsvienību.

• Basketbola izlase piedzīvo ļoti sāpīgu zaudējumu pret Ukrainu šodien
  • Čehijas izlase galotnē pārspēj Beļģijas basketbolistus šodien

LASI TVNET: Valančūnam augsta temperatūra; pret Igauniju nespēlēs

Lietuvas izlasē šajā mačā ar 15 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un sešiem izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās uzvaras groza autors Jons Mačulis, kuram ar 14 puktiem piebalsoja Antans Kavaļausks. Tikmēr Igaunijas valstsvienībā rezultatīvākais bija Janars Talts, kurš guva 20 punktus.

Pirmais spēles ceturksnis aizritēja punkts punktā, lietuviešiem piecu punktu pārsvaru nodrošinot vien ceturtdaļas pēdējās divās minūtēs (20:15). Arī otrais ceturksnis aizritēja sīvi spēkojoties, ceturtajā minūtē jau igauņiem iegūstot piecu punktu handikapu (29:24). Turpinājumā gan Igaunija guva vien divus punktus, uz ko lietuvieši atbildēja ar 14, tādejādi noslēdzot pirmo puslaiku ar 38:31 savā labā.

Otrā puslaika sākumā Lietuvai jau desmit punktu pārsvars (41:31), ko gan igauņi pamazām deldēja, trešās ceturtdaļas beigās izlīdzinot rezultātu un izvirzoties vadībā (50:49). Savukārt ceturtā spēles nogriežņa sākumā igauņiem jau sešu punktu pārsvars (55:49), bet pusminūti pirms pamatlaika beigām vien divu punktu handikaps (62:60).

Tomēr Mindaugs Kuzminsks rezultātu izlīdzināja, bet divas sekundes līdz pamatlaika beigām Jons Mačulis pēc veiksmīga caurgājiena panāca 64:62, kamēr igauņi pēdējās sekundes tālmetienu nerealizēja, tādejādi uzvaru izcīnot Lietuvas izlasei.

Zaudējumu trešdien piedzīvoja Latvija, kas ar 74:75 (21:14, 18:24, 23:22, 12:15) piekāpās turnīru neveiksmīgi iesākušajai Ukrainas izlasei, kurai šis bija pirmais panākums.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem bija Dairis Bertāns, bet 13 punktus pievienoja un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Kaspars Bērziņš. Taču ar 12 punktiem izcēlās komandas kapteinis Jānis Blūms.

Savukārt Ukrainai 21 punktu guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Kirils Fesenko, bet vēl 15 punktus pievienoja Ļipovijs.

Savukārt kā pirmā no D apakšgrupas komandām vietu izslēgšanas spēles nodrošināja Čehija, kas ar 66:64 (21:17, 12:11, 18:16, 15:20) uzveica Beļģiju.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Jans Veselijs, kurš guva 21 punktu, savāca 12 bumbas zem groziem un izprovocēja deviņus pārkāpumus. Savukārt Beļģijas valstsvienībā ar 12 punktiem izcēlās Džonatans Tabu.

Līdz ar to D apakšgrupā trīs uzvaras četros mačos izcīnījusi Čehija un Lietuva, bet divas uzvaras četrās spēlēs guvusi Beļģija un Latvija. Tikmēr pa panākumam guvušas Igaunija un Ukraina/

Latvijai, lai sasniegtu izslēgšanas spēles, ceturtdien obligāti jāuzvar Igaunija.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.