07.07.2012. 08:14
Venecuēlas pilsētā Karakasā notiekošajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā aizvadītajā naktī tika noskaidroti pusfinālisti. Labāko četru komandu pulkā iekļuva mūsu kaimiņi lietuvieši, savukārt par pārsteigumu parūpējās nigērieši, kas apspēlēja grieķus.

Par pirmo pusfinālisti kļuva Krievija, kas ceturtdaļfināla pirmajā mačā ar 80:65 apspēlēja Angolu. Krievi labi aizvadīja pirmo puslaiku, īpaši otro ceturtdaļu, ko uzvarēja ar 18:5 un puslaika pārtraukumā varēja doties jau ar 17 punktu pārsvaru – 43:26. Otrajā puslaikā vienubrīd Krievijai bija pat vairāk nekā 20 punktu pārsvars, bet mača angolieši to nedaudz sadeldēja. Uzvarētāju rindās 18 punktus guva Vitālijs Fridzons, 17 – Aleksandra Kauna rēķinā.

Par pamatīgu pārsteigumu parūpējās Nigērija. Grupu turnīrā pieveikuši lietuviešus, ceturtdaļfinālā nigērieši tika galā ar grieķiem. Vēl trešās ceturtdaļas sākumā nekas neliecināja par to, ka nigēriešiem varētu izdoties sagādāt pārsteigumu, jo viņi zaudēja ar 34:47. Deficīts gan ātri tika likvidēts un lielākā daļa pēdējās desmitminūtes aizritēja punkts punktā. Vēl 14 sekundes pirms finālsirēnas Grieķija ar tālmetienu panāca 79:78, taču trīs sekundes līdz beigām tika pārkāpti noteikumi pret Dagunduro, kurš meta nekļūdīgi – 80:79. Grieķa Spanuļa metiens pēdējā sekundē tika bloķēts un nigērieši varēja līksmot! Ike Diogu Nigērijas izlases labā guva 17 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet zaudētāju rindās 25 punkti Vasileosam Spanulim.

Vēl vienā spēlē Dominikāna ar 86:76 pārspēja Maķedoniju. Pēc pirmās ceturtdaļas Dominikāna zaudēja ar 10:23, pēc puslaika ar 28:41, taču aizvadīja lielisku otro puslaiku 58:35), sakaujot oponentus.

Visbeidzot ceturtajā ceturtdaļfināla spēlē Lietuva spēja salauzt Puertoriko pretestību. Iesākuši pieticīgi (16:22 pēc ceturtdaļas), leiši puslaiku noslēdza savā labā (40:38) un vadībā pabija arī lielāko daļu trešās un ceturtās ceturtdaļas. Taču pēc Aroijo metiena trīs minūtes līdz mača beigām Lietuva nokļuva iedzinēju lomā un iedzinējos bija arī 36 sekundes līdz finālsirēnai (71:72), taču atlikušajā laikā Jasikevičs un Kleiza tomēr nodrošināja uzvaru Lietuvai – 76:72. Rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar 14 punktiem bija Lins Kleiza un Mants Kalnietis, bet Šarūns Jasikevičs pievienoja 11. Zaudētājiem 17 punktus guva Alekss Galindo.

Pusfinālos, kas notiks naktī uz svētdienu, Krievija mērosies spēkiem ar Nigēriju, bet Lietuva sacentīsies ar Dominikānu. Abas finālistes automātiski tiek uz Londonu, tāpēc fināls paliks neizspēlēts, savukārt spēlē par trešo vietu noskaidrosies pēdējā papildu ceļazīmes īpašniece.