07.09.2014. 19:02
Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu šodien sasniedza Lietuvas vīriešu basketbola izlase, kas pamanījās izsēt 15 punktu handikapu mačā ar Jaunzēlandes valstsvienību, tomēr beigās prata uzvarēt ar rezultātu 76:71. Ar ''double-double'' lietuviešu rindās izcēlās centrs Jons Valančūns.

Maču abas komandas uzsāka mazrezultatīvi un agresīvi - pēc četrām nospēlētām minūtēm, cīnoties par atlēkušo bumbu, uzaci pārsita un laukumu ar asinīm pielēja lietuviešu uzbrucējs Mačulis, kuram bija jāpamet laukums, lai traumēto vietu sašūtu. Jau no spēles ievada bija redzams, ka leišiem ir acīmredzams pārsvars centimetros - Valančūnam pretinieku zem groza bija grūti atrast, turklāt pēdējā minūtē divus trejačus realizēja D.Lavrinovičs un Pocjus, kas ļāva Lietuvai pēc desmit minūtēm atrasties vadībā ar 23:9. Lai kompensētu lietuviešu garumu, Jaunzēlande bieži uzbruka no perimetra, ar ātru pāreju meklēja iespējas veikli noslēgt uzbrukumus un nekautrējās spēlēt viens pret vienu. Sevišķi labs individuālā spēlē bija aizsargs K.Vebsters, kura precīzie metieni ļāva Jaunzēlandei labi aizvadīt otrā ceturkšņa noslēgumu. Ejot lielajā pārtraukumā, Lietuvas pārsvars +10 (36:26).

Fiziska spēle turpinājās arī otrajā puslaikā - tā sākumā smagi aizsegā ieskrēja Jasaitis, bet brīdi vēlāk Jaunzēlande samazināja lietuviešu handikapu līdz mīnus seši (34:40). Laukumā esot brāļiem Lavrinovičiem, lietuviešiem atkal izdevās pieaudzēt savu pārsvaru līdz +14 (54:40), taču jaunzēlandieši un viņu precīzie metieni no perimetra mūsu kaimiņiem joprojām neļāva atslābt - pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts 58:50, vadībā Lietuva. Pēdējo ceturksni Jaunzēlande sāka ar trim sarežģītiem tālmetieniem pēc kārtas, pirmo reizi cīņas gaitā pārņemot vadību uz tablo - 59:58. Ātri nopelnot komandas piezīmju normu, Jaunzēlande sevi nedaudz iegāza, ļaujot lietuviešiem pirmos piecus punktus ceturtdaļā gūt no soda metiena līnijas [pirmos punktus no spēles leiši guva tikai 36. minūtē] un iegūt divu-četru punktu handikapu (tas viss, pateicoties Valančūna sekmēm soda laukumā). Par lūzuma brīdi par labu mūsu kaimiņiem kļuva Mačuļa tālmetiens nedaudz vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām, kā rezultātā no +4 tika iegūts +7, kas šādā mačā Jaunzēlandei bija neatspēlējams deficīts. Beigu rezultāts - 76:71.

Lietuvas sastāvā groza apakšā dominēja Jons Valančūns, kurš 22 punktiem (2p. - 8/11, 1p. - 6/6) pievienoja 13 atlēkušās bumbas un trīs bloķētus metienus. Jaunzēlandes labā 26 punkti un ļoti labs sniegums uzbrukumā Korijam Vebsteram.

PK izcīņas ceturtdaļfinālā Lietuvas izlase cīnīsies ar Austrālijas-Turcijas pāra uzvarētāju

Lietuva - Jaunzēlande 76:71 (23:9, 13:17, 22:24, 18:21)Lietuva: Valančūns 22 (13 atl.b.), Pocjus 11, D.Lavrinovičs 10, Seibutis 9 (5 rez.piesp.), Motejūns 8 (8 atl.b.), Mačulis 5, Vasiļausks 3, K.Lavrinovičs 2, Kuzminsks 2, Juskēvičs 2, Jasaitis.Jaunzēlande: K.Vebsters 26, Fotu 11, Vukona 9 (10 atl.b.), Penijs 6, Aberkrombijs 6, T.Vebsters 6, Entonijs 4, Frenks 3, Kenijs, Teits, Bartlets, Lo.

Izmantotie resursi:The Official website of the 2014 FIBA...