04.08.2017. 21:42

Pirmajā ceturtdaļā Lietuvas basketbolisti ieguva astoņu punktu pārsvaru, pateicoties tam, ka pēdējās sešās minūtēs un 38 sekundēs sāncenšiem neļāva iemest nevienu metienu no spēles un ļāva gūt tikai trīs punktus ar soda metienu palīdzību. Centram Jonam Valančūnam 40 sekunžu laikā gūstot piecus punktus pēc kārtas, laukuma saimnieki lielajā pārtraukumā devās ar saglabāto astoņu punktu pārsvaru.

Taču otrā puslaika ievadā Polijas basketbolisti laukumā darbojās krietni precīzāk, deficītu samazinot līdz četriem punktiem, bet piecas minūtes līdz beigām poļi pat izvirzījās vadībā ar 57:55. Mājiniekiem piecu minūšu laikā izdevās trāpīt tikai vienu metienu, tomēr izdevās pamosties un izvairīties no šokējoša zaudējuma savu līdzjutēju priekšā.

Vēl 78 sekundes līdz beigām rezultāts bija neizšķirts, taču turpinājumā Valačūns realizēja abus soda metienus un pustālo realizēja Deivids Gaiļus, nodrošinot Lietuvai uzvaru ar 59:58. Poļi sešas sekundes līdz beigām trāpīja tālmetienu, bet ar to nepietika – piedzīvots minimāls zaudējums.

Lietuvas līderis bija Valančūns, kurš guva 14 punktus un savāca 13 atlēkušās bumbas. Tikmēr Artūrs Gudaitis iemeta 11 punktus. Mājiniekiem katastrofāla precizitāte tālmetienos – 3/23. Polijas rindās 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas Damianam Kuligam, bet 12 punktus iemeta Mateušs Ponitka. Poļi rīt pulksten 16:45 tiksies ar Latvijas izlasi.

Tikmēr Latvijas izlases pretiniece Eiropas čempionātā Krievija ar 91:75 pārspēja somus. Pēc pirmā puslaika mājinieki bija vadībā ar divu punktu pārsvaru, kas trešajā ceturtdaļā tika palielināts līdz septiņiem punktiem, bet noslēdzošās desmit minūtes bija vēl pārliecinošākas.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Vitālijs Fridzons, savukārt Andrejs Voroncevičs guva 13 punktus un savāca 12 bumbas zem groziem. Tikmēr somu, kurus uzvarēja arī Latvijas izlase, rindās rezultatīvākais bija Sasu Salīns, kurš guva 23 punktus.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430