18.06.2015. 20:52
Lietuvas basketbolistes ceturtdien, 18. jūnijā, atspēlēja 18 punktu starpību pret Krieviju un uzvarēja sāncenses ar rezultātu 78:74. Jāatzīmē, ka krievu basketbolistes pirms četrām dienām zaudēja Latvijai.

Pirmajā puslaikā laukumā dominēja krievu garās spēlētājas. Pieredzējusī Irina Osipova un nepilnus 17 gadus vecā Marija Vadejeva guva punktus gandrīz katrā uzbrukumā, īsi pirms pārtraukuma panākot savai komandai 18 punktu pārsvaru – 21:39.

Turpinājumā viss mainījās. Lietuvietes guva daudz punktu pēc pikenroliem, sāka izcīnīt atlēkušās bumbas uzbrukumā un trāpīt no distances, 20 minūtēs sametot 55 punktus. Iespēlējās Gintare Petronīte, kura pirmajā puslaikā guva tikai četrus punktus, bet Sandras Linkevičienes tālmetiens 79 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca plus viens – 74:73.

Lietuvietes varēja palielināt pārsvaru, taču grozu gūt neizdevās. Krievija pēdējā pilnajā uzbrukumā spēlēja ilgi. Osipova ar bumbu devās groza apakšā, notrieca Marinu Solopovu, bet sekmīgu metienu neizdarīja. Pēc minūtes pārtraukuma Krievijai vajadzēja gandrīz 10 sekundes, lai uzsistu piezīmi.

Vjeru atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, bet Petronīte sodus meta nekļūdīgi – 76:73. Krievijas rīcībā palika 8,1 sekunde. Okockīte ātri uzsita sodu pret Prinsu. Naturalizētā saspēles vadītāja iemeta pirmo metienu. Otrais tika mests garām, taču atlēkušo bumbu izcīnīja Kamile Nacickaite. Viņa iemeta abus soda metienus un cīņa bija galā – 78:74.