31.10.2017. 12:04

Deviņu dienu garais Hainanas daudzdienu velobrauciens, kam piešķirta prestižā UCI HC kategorija, otrdien turpinājās ar 192 kilometru garo ceturtajā posmu. Kopvērtējumā pirms ceturtā etapa vadībā atradās itāļu sprinteris Jakubs Marečko, bet otrajā vietā sekoja Emīla Liepiņa komandas biedrs Martins Lāss. Mūsu sportists, pateicoties sekmīgam sniegumam atrāvienā, bija pakāpies uz 12. vietu.

Ceturtā etapa sākuma daļā notika aktīva cīņa par dienas atrāvienu. Tajā mēģināja iesaistīties arī Emīls Liepiņš, tomēr līderu grupa ar mūsu sportistu sastāvā nenoformējās. Turpinājumā gan vairākiem braucējiem, starp kuriem nebija favorītu cīņā par uzvaru kopvērtējumā, izdevās iegūt vairāku minūšu pārsvaru pār peletonu. Lielās grupas priekšgalā aktīvi strādāja Marečko pārstāvētā "Willer Triestina – Selle Italia" vienība, kas kontrolēja līderu grupas pārsvaru. Grupas priekšgalā atrāviena ķeršanā piedalījās arī viens no "Delko Marseille Provence KTM" vienības pārstāvjiem.

Atrāviens pilnībā likvidēts mazāk nekā 10 kilometrus pirms finiša. Sekoja nākamie ataušanās mēģinājumi, kas gan nebija sekmīgi. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā. Emīls Liepiņš lielāko distances daļu pavadīja kopā ar Martinu Lāsu, kuru dobelnieks arī centās virzīt finiša spurtam pēc iespējas labākā pozīcijā. Lai arī Emīls bija spiests zaudēt uzņemto tempu, Lāss spēja iegūt pozīciju no kuras bija iespējams cīnīties par uzvaru.

Spraigā cīņā uzvaru posmā izcīnīja Jakubs Marečko, kuram četros posmos šī bija jau trešā izcīnītā uzvara. Viņa laiks distancē bija 4 stundas 24 minūtes un 23 sekundes. Otro reizi šajās sacensībās otro pozīciju izcīnīja tieši Martins Lāss, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Entonijs Džiakopo no Austrālijas vienības "IsoWhey Sports SwissWellness team".

Emīls Liepiņš, pēc tam, kad bija spiests zaudēt lieliski uzņemto tempu, iesprūstot starp "Bardiani CSF" vienības braucējiem, pēdējos metros prata uzlabot savas pozīcijas. Finišā Eiropas čempionāta 13. vietas ieguvējam elites grupas braucienā piektā pozīcija, kas ir atkārtots labākais rezultāts šī gada Hainanas velobraucienā. Piektais Liepiņš bija arī sacensību pirmajā posmā.

Kopvērtējumā līderis ir Marečko, kurš par 20 sekundēm apsteidz Lāsu. Trešajā vietā atrodas spānis Džons Aberasturi no japāņu vienības "UKYO". Emīls Liepiņš saglabā 12. vietu, 34 sekundes aiz uzvarētāja.

Trešdien sacensību dalībniekus sagaida 167,5 kilometru garš piektais posms bez izteiktiem kāpumiem. Smagākie pārbaudījumi gaidāmi septītajā un astotajā posmā, kad arī notiks izšķirošā cīņa par kopvērtējumu.

Izmantotie resursi:lrf.lvAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties