29.04.2014. 23:44
Latvijas U23 izlases un "Rietumu – Delfin" komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš otrdienas pievakarē izcīnījis ceturto vietu Karpatu velobrauciena pirmajā posmā. Par uzvarētāju 109 kilometru garajā distancē kļuva Vācijas pārstāvis Villī Vilvohls.

Latvijas U23 izlases riteņbraucēji, kuras sastāvu veido kontinentālās vienības "Rietumu – Delfin" sportisti, otrdien uzsāka dalību piektajā Karpatu daudzdienu velobraucienā. Kopumā šajās UCI 2.2 kategorijas sacensībās sportistiem līdz 23 gadu vecumam jāveic seši posmi pa Ungārijas, Čehijas, Slovākijas un Polijas ceļiem.

Latvijas U23 izlasi sacensībās pārstāv – Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns, Krists Neilands, Andrejs Podāns un Krišjānis Beitāns.

Otrdien norisinājās velobrauciena pirmais etaps, kurā 170 riteņbraucēji Ungārijā veica 109 kilometru garo distanci. Distancē bija vairāki pauguri, tomēr tas peletona sastāvu būtiski neietekmēja. Lielajā grupā aktīvi brauca arī latvieši, no kuriem uz finiša spurtu tika virzīts dobelnieks Emīls Liepiņš.

Kā jau varēja prognozēt, posma uzvarētājs tika noskaidrots grupas finišā. Spraigā cīņā par uzvarētāju kļuva Vācijas kontinentālās vienības "LKT Branderburg" vienības riteņbraucējs Villī Vilvohls, kurš distanci veica 2 stundās 20 minūtēs un 42 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās beļģis Džeromijs Kerfs, bet trešais palika rumānis Mihaels Grosū.

Uzreiz aiz labāko trijnieka finišēja Latvijas izlases riteņbraucējs Emīls Liepiņš, ieņemot ceturto pozīciju. Jāizceļ arī Liepiņa palīgi, kuri sekmēja mūsu sprintera pozīciju pirms finiša spurta. Krists Neilands finišēja respektablajā 11. pozīcijā, Andrejs Podāns bija 92., Andris Vosekalns 112., bet Krišjānim Beitānam 139. vieta.Velobrauciens turpināsies trešdien, kad tiks veikta 154 kilometru garais otrais posms.