10.10.2015. 17:47
"Aldaris" LBL čempionātā pirmo zaudējumu BK "Ventspils" basketbolistiem sagādāja "Liepāja/Triobet" spēlētāji, savā laukumā svinot uzaru 69:66. Lielisku maču uzvarētāju rindās aizvadīja brāļi Jānis un Gints Antropi, pa abiem sametot 32 punktus. Liepājniekiem tas bija trešais panākums šosezon.

Ventspilnieki uz Liepāju devās jau bez centrs Iļjas Gromova (izīrēts jūrmalniekiem) un lietuviešu aizsarga Sima Buterleviča, kurš atgriezies Lietuvā, turklāt gatavs spēlēt joprojām nav amerikāņu uzbrucējs Alans Viginss. Liepājnieki mačam varēja pieteikt visus 12 vīrus, taču mača gaitā ne būt ne visus arī izmantoja spēlē.

"Liepāja/Triobet" jau no pirmajām sekundēm ķērās pie zonas aizsardzības, varbūt nedaudz pārsteidzot viesus (ventspilnieki līdz šim ļoti lielu akcentu likuši uz spēli groza apakšā, kur liepājniekiem jauda ir mazāka), tomēr BK "Ventspils" maču sāka labāk. Pēc Artjoma Butjankova precīzā metiena no groza apakšas viesi jau panāca astoņu punktu pārsvaru, taču tad modās Gints Antrops, realizējot divus tālmetienus pēc kārtas un divarpus minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām pietuvinot liepājniekus viena punkta attālumā – 15:14. Pēdējos punktus ceturtdaļā guva Liepājas amerikānis Kriss Ričards, ar trīspunktu gājienu izlīdzinot rezultātu – 17:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki arī izvirzījās vadībā, bet ceturtdaļas vidū priekšā atkal tika viesi. No tālmetienu līnijas trāpīja Māris Gulbis, laukuma centrā Miku Sokolovu atbruņoja Kvemains Mičels, pēc tam arī noslēdzot ātro uzbrukumu un panākot 27:23. Pēc šiem notikumiem iesprūda abu komandu uzbrukums, bet pirmie šo vājuma brīdi pārvarēja liepājnieki, izlīdzinot rezultātu, bet priekšā netiekot. Puslaiku ar viena punkta pārsvaru noslēdza BK "Ventspils” 33:32.

Lai gan otrais puslaiks sākās ar Kristapa Janičenoka precīzu metienu un arī ar labāk ventspilnieku darbībām aizsardzībā, tā ceturtajā minūtē Kārlim Muižniekam bija jāsauc "Ventspili” uz minūtes apspriedi. Divas reizes no tālās distances trāpīja Mikus Sokolovs, trīspunktu gājienu padevās Jānim Antropam un "Liepāja/Triobet" jau bija vadībā 41:35. Lai gan līdz ceturtdaļas beigām ventspilnieki vairākas reizes tika tuvāk, pirms izšķirošajām desmit minūtēm mājinieki bija vadībā pat ar septiņu punktu pārsvaru 52:45.

Jau pēc pirmā uzbrukuma laukuma saimnieki savus plusus palielināja līdz desmit, kad G. Atrops realizēja trīspunktu gājienu. Tas Muižnieka padotajiem bija par daudz, un sekoja 11 punktu izrāviens, kurā savu roku pielika visi ventspilnieki. Taču tad mačs uzmeta vēl vienu kūleni. Vispirms ar četriem punktiem pēc kārtas izvēlās Ričardss, bet pēc J. Antropa tālmetiena "Liepāja/Triobet" jau atkal bija vadībā ar pluss 8 – 64:56.

Ventspilnieki puslīdz veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, bet uzbrukumā pietrūka sapratnes un precizitātes, kas nez no kurienes tika uzrakta mača beigās. Piecus punktus pēc kārtas sameta Janičenoks, no tālās beidzot trāpīja Mičels, sešas sekundes līdz mača beigām pievelkot 66:67. Sekoja pārkāpums pret ventspilnieku Tomu Leimani, kurš aukstasinīgi realizēja abus soda metienus, liepājniekus atkal attālinot līdz +3. Sarežģītu tālmetienu vēl paguva izmest Janičenoks, bet bumba mērķi nesasniedza. 69:66 – trešā uzvara "Liepājai/Triobet", bet pirmais zaudējums BK "Ventspils".

Liepāja/Triobet – Ventspils 69:66 (17:17, 15:16, 20:12, 17:21)Liepāja/Triobet: J. Antrops 17 (6ab), G. Antrops 15, Sokolovs 8, Ričardss 7, Aizpurs 6 (7ab), Helmanis 6 (8ab), Zeks 6, Leimanis 4Ventspils: Janičenoks 16, Ate 14, Mičels 11, Gulbis 9 (7ab), Aņisimovs 6, Gražulis 3, Šeļakovs 3, Butjankovs 2, Peiners 2 (6ab), Lomažs

Izmantotie resursi:basket.lv