19.07.2012. 19:41

Latvijas futbola klubs Liepājas metalurgs ceturtdien UEFA Eiropas līgas turnīra otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē savā laukumā izcīnīja neizšķirtu (2:2) pret spēcīgo Polijas klubu Varšavas Legia. Kopš 68.minūtes pēc Dzintara Zirņa noraidījuma liepājnieki spēlēja mazākumā, tomēr varonīgi spēja izcīnīt neizšķirtu.

Varšavas kluba labā 20.minūtē vārtus guva Mihals Kučaržiks, bet 43.minūtē rezultātu izlīdzināja Liepājas kluba lietuviešu pussargs Rītis Leļūga. Pašā otrā puslaika sākumā 2:1 Polijas kluba labā panāca jaunais Jakubs Koseckis. Spēles 81.minūtē Oskars Kļava otro reizi mačā uz tablo atjaunoja neizšķirtu, realizējot piešķirto 11 m soda sitienu, bet mača beigās liepājniekus vairākkārt glāba vārtsargs Pāvels Doroševs un arī vārtu stabs.

Mačā pārsvars piederēja Legia futbolistiem, kuri pa sāncenšu vārtiem veica piecus sitienus, bet 11 raidījumi lidoja vārtiem secen. Liepājas metalurgs uz to atbildēja ar diviem sitieniem vārtu rāmī un vēl diviem, kas lidoja tiem garām. Laukuma saimnieki piekopa ļoti agresīvu spēles stilu, 25 reizes pārkāpjot noteikumus un nopelnot četras dzeltenās kartītes.

Atbildes spēle notiks 26.jūlijā. Trešajā kvalifikācijas kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Kā ziņots, pirms spēles Liepājā ieradās liels skaits poļu futbola līdzjutēju, no kuriem daudzi uzvedās huligāniski un vairākus policija pirms spēles pat aizturēja. Uz Liepāju devās arī Speciālo uzdevumu bataljons no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes.