03.04.2015. 17:37
Divas reizes nonākot iedzinējos ar divu vārtu starpību, Liepājas hokejisti piektdien spēja uzvarēt Zemgale/LLU vienību un iegūt bronzas medaļas šīs sezonas Latvijas hokeja čempionātā.

Dueļa par trešo vietu ceturtajā mačā Liepāja izbraukumā ar 4:3 (0:1, 2:2, 2:0) pārspēja  Zemgale/LLU, sērijā līdz trim panākumiem triumfējot ar 3-1.

Pēc Artūra Āboliņa un Vitālija Gončaruka metieniem Jelgavas komanda pēc pirmajām spēles 25 minūtēm bija izvirzījusies vadībā ar 2:0. Pēcāk Māris Diļevka vienus vārtus atguva, taču 39.minūtē Māris Miezis atjaunoja divu vārtu pārsvaru par labu mājiniekiem.

Turpinājumā tie izrādījās pēdējie  Zemgale/LLU komandas vārti šajā sezonā, jo 25 sekundes pēc Mieža precīzā metiena Sergejs Daņilovs panāca 2:3, bet noslēdzošajā trešdaļā liepājnieki guva vēl divus vārtus, izceļoties Mārtiņam Gipteram un Ralfam Grīnbergam, kurš uzvaras ripu iemeta pamatlaika priekšpēdējā minūtē.

Līdz ar to Liepājas komanda savā pastāvēšanas vēsturē pirmo reizi tikusi pie vietējā čempionāta medaļām, ja neskaita tās priekšgājēja Liepājas metalurga panākumus, kas savā pastāvēšanas vēsturē astoņas reizes kļuva par Latvijas čempionu.

Šī bija pirmā sezona, kad Liepājas komanda startē Latvijas čempionātā.

Kā zināms, šobrīd norisinās arī Latvijas čempionāta finālsērija, kur duelī līdz četrām uzvarām Mogo un Ogres Kurbads duelī ir neizšķirts 2-2.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji Mogo automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tikās komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, bija par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal bija pārstāvēta Liepāja. Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot Rīga/Prizma vienībai, kas šogad apstājās jau ceturtdaļfinālā.