22.09.2013. 15:25
Līgas Alilujevas trenētās Liepājas basketbolistes (bilance 5-0) svētdien, 22. septembrī, kļuva par Eiropas jaunatnes basketbola līgas pirmā posma uzvarētājām U15 vecuma grupā, centrālajā spēlē Jūrmalā pārspējot "Rīdzenes" komandu ar rezultātu 37:32. Turnīrā piedalās 1999. gadā dzimušas un jaunākas spēlētājas.

Pēdējā spēle solīja intrigu. Ja "Rīdzene" uzvarētu ar 12 punktu pārsvaru, tā finišētu pirmajā vietā. Pirms cīņas trīs līdervienību savstarpējās spēlēs bija sekojoša secība: Liepāja (1-0, +21), Tapiolan Honka (1-1, -18), Rīdzene (0-1, -3).

Aināra Čukstes vadītās “Rīdzenes” meitenes trešās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar 16 punktu pārsvaru – 10:26. Nākamajās piecās minūtēs – spēles ilgums ir 4x8 minūtes – sekoja Liepājas atbilde, pēc 16:1 izrāviena samazinot starpību līdz minimumam (26:27). Izšķirošajā ceturtdaļā liepājnieces turpināja kontrolēt spēli un svinēja uzvaru ar rezultātu 37:32 (5:10, 5:12, 16:5, 11:5).

Luīze Šepte laukumā pavadīja 28:05 minūtes, gūstot 18 punktus (2p 7/18, 1p 4/9), izcīnot 14 atlēkušās bumbas un izdarot vienu rezultatīvu piespēli. Sabīne Lipe pievienoja deviņus punktus un 17 atlēkušās bumbas, bet Katrīnes Kārkles rēķinā četri punkti un piecas atlēkušās bumbas.

“Rīdzenes” sastāvā Marianna Kļaviņa spēli pabeidza ar 12 punktiem (2p 4/11, 3p 0/5, 1p 4/6), piecām izcīnītām bumbām zem groziem, divām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārķertām bumbām. Aleksa Gulbe guva astoņus punktus un savāca 13 atlēkušas bumbas.

Pārējās spēlēs Liepāja uzvarēja Sanktpēterburgas komandu SJSOR “Vasileostrovskaya” (62:46), Zviedrijas vienību “Sodertalje” (57:38), Krievijas komandu SDJSOR “Olimp” (63:57) un Somijas vienību “Tapiolan Honka” (65:44). Sabīne Lipe tika atzīta par pirmā posma vērtīgāko spēlētāju.

Somietes (4-1) finišēja otrajā vietā, uzvarot Tallinas “Audentes” (52:23), “Rīdzeni” (52:49), basketbola skolu “Jūrmala” (56:27) un “Sodertalje” (54:41).

“Rīdzenes” meitenes (3-2) ierindojās trešajā vietā, turnīra gaitā apspēlējot “Olimp” (52:49), “Sodertalje” (53:41) un SDJSOR “Vasileostrovskaya” (47:37).

Divas uzvaras pirmajā posmā izcīnīja Andra Steļmaha trenētās “Jūrmalas” meitenes, pārspējot “Sodertalje” (54:34) un “Audentes” (59:34) komandas. Pārējās spēlēs zaudējumi pret SDJSOR “Vasileostrovskaya” (43:52), “Tapiolan Honka” (27:56) un SDJSOR “Olimp” (57:62).

8 Audentes 0-5 124:294 5

Talantu piecinieks: Kia Vaalavirta (Tapiolan Honka), Luīze Šepte (Liepāja), Marianna Kļaviņa (Rīdzene), Amanda Svedenberga (Jūrmala), Poļina Malova (Vasileostrovskaya).

Labākās spēlētājas Aleksa Gulbe (Rīdzene), Violetta Kioresko (Vasileostrovskaya), Berit Loomagi (Audentes), Ieva Madara Tīmane (Jūrmala), Polina Vazhova (Olimp), Elīna Ruperte (Liepāja), Sanna Korkea-Aho (Sodertalje), Hanna Antola (Honka).

”Rīdzenes” komanda. Foto: ASRT media

Spēles notika Dubultu zālē “Taurenītis”

Elīna Ruperte (Liepāja)

Regulārajā sezonā 16 komandas tiek sadalītas A, B, C un D grupās. Katra vienība piedalās trīs posmos, katrā no tiem izspēlējot piecas spēles – vienu ar savas grupas komandu un četras ar kaimiņu grupas komandām (piemēram, A1-A2, A1-B1, A1-B2, A1-B3 un A1-B4). Superfināliem kvalificējas sešas labākās komandas. Gadījumā, ja finālturnīra rīkotāji neiekļūst vadošajā sešniekā, finālistu skaits var tikt palielināts līdz astoņām vienībām.

A grupa: Liepāja (Latvija), Jūrmala (Latvija), Rīdzene (Latvija), Audentes (Igaunija)B grupa: Timirjazevskaja, Sparta&K, A. Gomelski Olympic school, Trinta (visas Krievija)C grupa: Tapiolan Honka (Somija), Sodertalje (Zviedrija), Olimp, Vasileostrovskaya (Krievija)D grupa: Aisciai Kaunas, Vilnius (abas Lietuva), Viktoria (Baltkrievija), Pomerania 99 (Polija)