25.11.2015. 20:05
Trešdien "Triobet" Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā turnīra B grupas līdervienību cīņā "Liepāja/Triobet" ar rezultātu 60:89 izbraukumā atzina Prienu "Vytautas" pārākumu, piedzīvojot pirmo neveiksmi sešās aizvadītajās spēlēs.

Prienu komanda sezonu sākusi pārliecinoši kā Baltijas līgā (6-0), tā arī vietējā čempionātā (7-3). Arī liepājnieki līdz šim vakaram Baltijas līgā bija spēlējusi bez zaudējumiem, tomēr līderu kaujā īsti argumentus pret lietuviešiem atrast neizdevās. Jau pirmajā ceturtdaļā mājinieki ļāva Kurzemes komandai gūt tikai desmit punktus, bet otro ceturksni sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas (25:10). Uz Arnolda Helmaņa trejaci mājinieki atbildēja vēl ar pieciem punktiem pēc kārtas.

Mājinieki dominēja cīņā pie groziem un piespieda liepājniekiem jau pirmajā puslaikā vien pieļaut 13 kļūdas, kas ir gandrīz vidējais rādītājs visu līdzšinējo maču griezumā (13,6). Liepājnieku ierastais līderis Stīvens Zeks pirmajā puslaikā izmeta vien divus metienus, bet Prienu komandai ar deviņiem punktiem izcēlās bijušais "Žalgira" aizsargs Šarūns Vasiļausks, kamēr astoņi punkti un četras bumbas 11 sezonas Eirolīgā nospēlējušajam Daiņum Šalengam, un Prienu basketbolisti bija vadībā ar 42:24.

Pēc lielā pārtraukuma aina laukumā īpaši nemainījās, mājiniekiem piederēja iniciatīva un nepilnas divas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Šešks pirmo reizi panāca vismaz trīsdesmit punktu pārsvaru (66:35). Pirms pēdējām desmit minūtēm 36 punktu deficīts liepājniekiem (37:73). Atlikušajā laikā cīņa bija visai līdzīga, bet kopējo skatu tas nemainīja - liepājnieki piedzīvoja pirmo zaudējumu Baltijas līgā, ar rezultātu 60:89 atzīstot "Vytautas" pārākumu.

Rezultatīvākais liepājniekiem ar 11 punktiem bija Kriss Ričards, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, bet pa deviņiem punktiem sameta Jānis un Gints Atropi, kā arī Toms Leimanis. Uzvarētāju labā pieci vīri guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 19 punktiem un sešām bumbām bija jau minētais Šalenga.

Nākamo maču Baltijas līgā "Liepāja/Triobet" aizvadīs 1. decembrī, kad mājās uzņems "Jūrmalu/Fēnikss", ko pirmajā mačā Lapmežciemā apspēlēja ar pieciem punktiem (74:69).

Vytautas - Liepāja/Triobet 89:60 (18:10, 24:14, 31:13, 16:23)Liepāja/Triobet: Ričards 11, J.Antrops 9, G.Antrops 9, Leimanis 9, Helmanis 7, Zeks 6, Sokolovs 5, Čavars 4, Grigaļūns, Krastiņš.