13.03.2015. 10:41
Šovakar 19:00 Liepājā tiks aizvadīta jaunās SMScredit.lv Virslīgas sezonas pirmā spēle. Tajā sacentīsies "Liepājas" un "Skonto" vienības, spēles tiešraide būs pieejama arī Sportacentrs.com TV kanālā un portālā.

"Skonto", kas tikai ar pūlēm un piespiešanos pabeidza iepriekšējo sezonu, starpsezonā par savas valdes vadītāju iecēla Kārli Villerušu, un pēc šī lēmuma, ko sākotnēji pavadīja visai šaubīgi skatieni, sākās visai redzama augšupeja. "Skonto" gan joprojām cīnās ar vecajiem parādiem, tam ierosināts tiesiskās aizsardzības process, taču uz spēli Liepājā Tamazs Pertija var ierasties ar sastāvu, kas pelna Virslīgas favorīta godu.

"Liepājai" šī būs otrā sezona Virslīgā un pagājušajā gadā tā pozitīvi izcēlās ar savu darbu kluba un futbola popularizēšanā, ko cenšas turpināt arī šīs sezonas sākumā. Spēļu kalendārs sākotnēji paredzēja, ka atklāšanas spēle notiks "Skonto" laukumā, taču Liepājas puses iniciatīva to palīdzējusi pārcelt uz Kurzemi, solot padarīt sezonas debijas spēli patiešām cienīgu.

Abas komandas jau aizvadīja savstarpēju spēli, turklāt visai izšķirošu, proti, sacentās Ziemas kausa finālā, kur ar 3:1 uzvarēja "Skonto". Ziemas kauss gan ir tikai pārbaudes turnīrs, taču abas komandas spēlēja ar saviem optimālajiem sastāviem un cīņas netrūka. Jāpiemin gan, ka "Skonto" sastāvā vairs nav Artūra Karašauska, kurš pret "Liepāju" guva uzvaras vārtus, taču no līguma parakstīšanas ar komandu atsacījās.

"Skonto" treneris Tamazs Pertija portālam Sportacentrs.com nedēļas sākumā gan norādīja, ka Karašausks nav bijis galvenais stūrakmens komandas pamatos: "Paldies kluba vadībai, ka deva iespēju pastiprināt sastāvu tā, kā vēlējos. Šobrīd "Skonto" teju jebkurā pozīcijā uz sākumsastāvu pretendē vismaz divi spēlētāji, esmu ļoti apmierināts ar starpsezonā paveikto." Salīdzinot situāciju ar pagājušās sezonas noslēgumu, kad Pertija bieži vien sākumsastāvā bija spiests sūtīt pusaudžus, uzlabojums patiešām iespaidīgs. Plašāk par abu komandu papildinājumiem šeit.

"Liepāja" gan var lepoties ar trim uzvarām pagājušās sezonas četrās spēlēs, taču viena no tām gūta bez "Skonto" līdzdalības, kad Rīgas futbolisti nolēma boikotēt izbraukuma spēli finansiālo problēmu dēļ. Interesanti, ka pagājušajā sezonā pret "Skonto" vārtus no "Liepājas" guva tikai Ikaunieki - vienus Jānis, kurš nu jau spēlē Francijā, un divus Dāvis, kamēr "Skonto" sastāvā izcēlās Ņikita Ivanovs, Artjoms Osipovs un Ritvars Rugins. Jāpiezīmē, ka abas komandas noskaidros attiecības arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kurš notiks 4. aprīlī, savukārt šodienas spēles sakarā abu komandu pārstāvji - "Liepājas" galvenais treneris Viktors Dobrecovs un "Skonto" direktors Askodls Uldriķis - pauduši, ka pirmajā spēlē .

"Liepājai" šajā spēlē nevarēs palīdzēt Emīls Knapšis un Reinis Flaksis, no savainojuma palēnām atgūstas Roberts Savaļnieks, kurš atgriezies komandas treniņos, taču komandas treneris Mareks Zuntners kluba mājaslapā norādījis, ka visi pārējie ir gatavi spēlei: " Ziemas Kausā "Skonto" uzvarēja pelnīti, izmantoja mūsu radītās kļūdas, taču apmierināja mūsu komandas spēle otrā puslaikā, kad pārņēmām iniacitīvu, uzskatu, ka bijām pelnījuši tikt līdz 11 metru soda sitieniem. Manuprāt, piektdien futbols būs ļoti skatāms, ātrs un cīņa notiks katrā laukuma metrā. Mēs izdarīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai atklāšanas spēlē izcīnītu uzvaru un atkārtotu pagājušās sezonas sižetu."

Jāpiemin, ka "Skonto" nesen jau iemēģināja Liepājas stadionu, aizvadot šeit savu pēdējo pārbaudes spēli. Mačā pret Krievijas pirmās līgas klubu "Baltika" tika spēlēts neizšķirti 1:1. Šodienas maču tiesās Andris Treimanis, un tā tiešraide būs pieejama arī portālā Sportacentrs.com un TV kanālā "Sportacentrs.com TV".

Datums Turnīrs Komandas Rez. Vārtu guvēji
26.02.2015 Ziemas kauss "Skonto"- "Liepāja" 3:1 (2:0) Gutkovskis; Karašausks; Milašēvičs - Afanasjevs
14.09.2014 Virslīga "Skonto"-"Liepāja" 1:2 (1:0) Rugins - D. Ikaunieks x2
23.07.2014 Virslīga "Skonto"-"Liepāja" 2:0 (1:0) Ivanovs;Osipovs
06.07.2014 Virslīga "Liepāja"-"Skonto" 3:0 (tehn.uzvara.) -
09.04.2014 Virslīga "Liepāja"-"Skonto" 1:0 (0:0) J. Ikaunieks
Datums Laiks Komandas Vieta
13.03 19:00 Liepāja-Skonto "Daugavas" rezerves laukums Liepājā
14.03 14:00 Metta/LU-Ventspils Rīgas Hanzas vidusskolas laukums
14.03 15:00 BFC Daugavpils-Jelgava stadions "Celtnieks"
15.03 15:00 Gulbene-Jūrmalas "Spartaks" Rīgas Hanzas vidusskolas laukums

Izmantotie resursi:Sākums - Futbola virslīgaFK Liepāja atklāj 2015.gada virslīgas sezonu...Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties