17.11.2013. 20:45
Vienīgajā šīs dienas Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē "Latvijas Universitāte" basketbolisti mērojās spēkiem ar viesiem no Liepājas. Rādot pārliecinošu sniegumu, uzvaru ar rezultātu 81:73 izcīnīja "Liepāja/Triobet" komanda.

Pēdējās sezonās LU un "Liepāja/Triobet" komandu dueļi vairākkārt bijuši emocijām bagāti un interesanti. Tā pagājušajā sezonā no trīs spēlēm divās pārāki bija studenti. Šosezon labāk veicās liepājniekiem, kuri astoņās LBL pirmās divīzijas spēlēs izcīnījuši piecas uzvaras, kamēr LU deviņos mačos izdevies uzvarēt vien trīs reizes.

Šo spēli ar precīzu tālmetienu iesāka Mārtiņš Darģis, kam sekoja pieci punkti pēc kārtas Arta Ates izpildījumā. Ceturtdaļas turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, nelielā vadībā spējot izvirzīties LU komandai (12:9). Mājinieki centās spēlēt aktīvi kā uzbrukumā tā aizsardzībā, kamēr viesi no Liepājas bija daudz pasīvāki. Tā rezultātā LU pārsvars līdz pirmās ceturtdaļas vidum pieauga līdz septiņiem, bet nedaudz vēlāk arī deviņiem punktiem. Tuvojoties ceturtdaļas beigām, "Liepāja/Triobet" basketbolisti centās lauzt spēles gaitu, bet nesekmīgi. LU uzvarēja pirmo desmitminūti ar rezultātu 25:20.

Otrās ceturtdaļas ievadā komandām neveicās ar metienu realizāciju. Armands Ošiņš ar diviem precīziem soda metieniem sakustināja rezultātu, bet tad iniciatīvu ieguva "Liepāja/Triobet" komanda, līdz ceturtdaļas vidum spējot izlīdzināt rezultātu - 31:31. Liepājnieki uz LU basketbolistu ātrumu atbildēja ar spēku un spiedienu uz groza apakšu, kas sekmīgi ļāva turpināt izrāvienu. Lielā mērā tieši ar Ingusa Jakoviča pūlēm "Liepāja/Triobet" komanda spēja uzvarēt pirmo puslaiku ar rezultātu 43:37. Jakoviča rēķinā pirmajā puslaikā 16 punkti, piecas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Trešo ceturtdaļu ar vairākiem precīziem tālmetieniem iesāka LU komanda, bet ar to bija par maz. Arī viesi sekmīgi spēlēja uzbrukumā, turpinot izdarīt spiedienu uz groza apakšu un spējot iekrāt 10 punktu pārsvaru (56:46). Trešajā ceturtdaļā LU komandu liepājniekiem neizdevās salauzt. Rezultāta starpība turējās ap 10 punktiem, bet jāsaka, ka LU komandas uzbrukumi bija pārāk vērsti uz veiksmes faktoru un mazo spēlētāju individuālo meistarību. Jāpiezīmē, ka mājinieku rindās laukumā bija tikai ārējās līnijas spēlētāji. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 62:52 "Liepāja/Triobet" labā.

Jau ar izšķirošās desmitminūtes pirmo minūti sākās līdzīga abu komandu spēkošanās. Ar lielu aktivitāti un ātrumu LU komandai bija par maz, lai būtiski samazinātu rezultāta starpību. Neizdevās arī realizēt kādu tālmetienu, kas būtu sāasinājis spēles gaitu. Tajā pašā laikā liepājnieki spēja noturēt iepriekš iegūto pārsvaru, pietuvinot sevi panākumam šajā mačā. Sākoties pēdējām trīs minūtēm šajā mačā, "Liepāja/Triobet" basketbolisti atradās vadībā ar rezultātu 77:63. LU basketbolisti sāka riskēt, cenšoties pārtvert bumbas un gūt vieglus punktus, bet arī tas nedeva vēlamo rezultātu. Liepājas komanda nedomāja atdot šo maču pretiniekam, galā svinot uzvaru izbraukumā ar rezultātu 81:73.

"Liepāja/Triobet" labā 23 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Ingus Jakovičs, bet ar "double-double" atzīmējās Artis Ate, kuram 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas. LU rindās rezultatīvākie ar 13 punktiem bija Artūrs Lūsis un Mārcis Vītols, kura rēķinā arī deviņas rezultatīvas piespēles.

"Latvijas Universitāte" - "Liepāja/Triobet" 73:81 (25:20, 12:23, 15:19, 21:19)LU: Vītols 13 (9 rezult. piesp.), Lūsis 13, Darģis 12, Saknītis 8, Ošiņš 7 (7 rezult. piesp.), Strazdiņš 7, Bikše 6, Ginters 4, Brizgalovs 3, Lerķis, Eiduks."Liepāja/Triobet": Jakovičs 23 (8 ab), Ate 15 (11 ab), Magone 13 (7 ab), Leiteris 9, Helmanis 6, Miglinieks 5, Krastiņš 4, Blaus 4, Freimanis 2, Krūmiņš, Mažutis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība