18.11.2015. 21:28
Latvijas vienības «Liepāja»/«Triobet» un «Barons»/LDz trešdien izcīnīja uzvaras «Triobet» Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlēs, bet «Valmiera»/ORDO piedzīvoja pirmo neveiksmi sacensībās šosezon.

«Liepāja»/«Triobet» savā laukumā ar 79:73 (20:15, 17:23, 25:20, 17:15) uzveica latviešu Roberta Stumbra un Reiņa Strupoviča pārstāvēto Igaunijas komandu Rakveres «Tarvas».

Kaut visu maču cīņa ritēja sīvi un vēl priekšpēdējā minūtē Stumbris spēja samazināt savas komandas deficītu līdz 73:74, «Tarvas» pēdējās 15 minūtēs vadību iegūt nespēja un «Liepāja»/«Triobet» guva uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Arnolds Helmanis, 19 punktus iemeta amerikānis Kristofers Ričardss, bet ar 15 punktiem un 12 bumbām zem groziem atzīmējās viņa tautietis Zeks Stīvenss.

Tikmēr «Tarvas» komandā Strupovičs spēlēja 30 minūtes un 25 sekundes, kā laikā guva 11 punktus. Viņš trāpīja vienu no četriem divpunktu metieniem un trīs no 11 tālmetieniem. Tāpat Strupoviča kontā trīs atlēkušās bumbas, trīs kļūdas un piecas personīgās piezīmes.

Savukārt Stumbris laukumā pavadīja 28 minūtes un 27 sekundes, kā laikā sameta desmit punktus, realizējot divus no pieciem divpunktu metieniem un divus no septiņiem tālmetieniem. Tāpat latvietim divas atlēkušās bumbas, trīs kļūdas un četras personīgās piezīmes.

Abi Igaunijas komandā spēlējošie latvieši guva tikai pa vienam efektivitātes koeficienta punktam.

Šo sezonu liepājnieki aizvada veiksmīgi - BBL joprojām cīnās bez zaudējumiem, bet «Aldaris» Latvijas Basketbola līgā (LBL) izcīnīti septiņi panākumi deviņos mačos.

Savukārt Rakveres «Tarvas» sešos BBL mačos izcīnījusi trīs uzvaras. Tiesa, vietējā līgā komandai nesokas tik labi, jo aizvadītajās piecās spēlēs «Tarvas» tikusi tikai pie vienas uzvaras.

Kā zināms, vēl tikai otrdien «Tarvas» ar 74:90 pagarinājumā piekāpās «Jūrmala»/«Fēnikss» komandai, kas guva pirmo uzvaru vairāk nekā mēneša laikā.

Pirmo uzvaru BBL ietvaros šosezon trešdien guva «Barons»/LDz, kas savā laukumā ar 73:65 (15:17, 21:12, 17:20, 20:16) apspēlēja citu Igaunijas vienību «Port of Parnu».

Šajā mačā «Barons»/LDz vadību neizlaida pēdējās 22 minūtēs un trešajā ceturtdaļā viņu pārsvars uz brīdi bija pat 15 punkti.

Pārliecinoši rezultatīvākais uzvarētājiem ar 26 punktiem bija Artūrs Ausējs, bet 11 punktus sameta Roberts Freimanis.

Ja rīdzinieki arī LBL sacensībās nesacenšas veiksmīgi un desmit mačos izcīnīti vien trīs panākumi, Pērnavas klubs Igaunijas meistarsacīkstēs ar četriem panākumiem sešos mačos atrodas kopvērtējuma ceturtajā vietā.

Savukārt šosezon ļoti sekmīgi spēlējošā «Valmiera»/ORDO izbraukumā apakšgrupas līderu cīņā ar 65:73 (17:17, 13:27, 24:20, 11:9) piekāpās Lietuvas vienībai Panevēžas «Lietkabelis».

Šajā mačā «Lietkabelis» izšķirošo izrāvienu veica otrajā ceturtdaļā un turpinājumā viesiem iesaistīties cīņā par uzvaru neizdevās.

Rezultatīvākais «Valmiera»/ORDO komandā ar 17 punktiem bija Aigars Šķēle, kuram ar 13 punktiem un astoņām bumbām zem groziem piebalsoja vecākais brālis Armands Šķēle.

«Lietkabelis» komandu pārstāv arī latvietis Akselis Vairogs, tomēr BBL turnīrā viņš traumas dēļ šosezon vēl nav spēlējis.

Šis valmieriešiem bija tikai otrais zaudējums šosezon - pirms tam viņi LBL mačā ar 74:82 bija piekāpušies «Ventspilij». Savukārt Lietuvas čempionātā Panevēžas komandai deviņās spēlēs izdevies tikt vien pie divām uzvarām, tādējādi šobrīd atrodoties devītajā vietā.

Vēl vienā mačā trešdien kārtējo uzvaru šosezon guva Lietuvas vienība Prienu «Vytautas», kas ar 93:69 (29:23, 27:21, 22:14, 15:11) apspēlēja Kazahstānas komandu Atirau «Barsi», kuras treneru kolektīvā strādā arī latvietis Edmunds Valeiko.

BBL kopvērtējumā A grupā par līderi ar piecām uzvarām sešās spēlēs kļuvusi «Lietkabelis» komanda, kurai ar četriem panākumiem piecos mačos seko «Valmiera»/ORDO.

Savukārt «Barons»/LDz komanda ar vienu uzvaru četros mačos pakāpusies uz priekšpēdējo, sesto, pozīciju.

Tikmēr B grupā bez zaudējumiem spēlē «Liepāja»/«Triobet» un Lietuvas vienība Prienu «Vytautas». Vēl «Jēkabpils» ar divām uzvarām piecos mačos atrodama piektajā vietā, bet «Jūrmala»/«Fēnikss» ar diviem panākumiem sešos dueļos ir sestajā pozīcijā.