01.12.2013. 19:56
Vienīgajā šīs dienas Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē "Liepāja/Triobet" komanda savā laukumā uzņēma Latvijas U18 izlasi jeb "LMT Basketbola Akadēmija" komandu. Liepājnieki Latvijas jaunos basketbolistus sagrāva ar rezultātu 96:44.

"Liepāja/Triobet" komanda spēli savā laukumā varēja sagaidīt pārliecinošas favorītes statusā, jo pretī stājās turnīra mazpieredzējušākā un piecus zaudējumus piecās spēlēs piedzīvojusī "LMT Basketbola Akadēmijas" komanda jeb Latvijas U18 izlase.

Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja negaidīti sīvā abu komandu cīņā. Pēc teju četrām spēlētām minūtēm viesi pat spēja izvirzīties vadībā (10:8). Abu komandu basketbolisti lielu daļu komandas punktu guva no soda metiena līnijas, sekmīgākiem esot liepājniekiem, kuri uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 20:15. Otrās ceturtdaļas ievadā rezultāta starpība pieauga līdz septiņiem punktiem, bet tālāku izrāvienu Liepājas komanda nespēja veikt. Līdzīga cīņa ritēja līdz ceturtdaļas otrajai pusei, kad Artis Ate un Ingus Jakovičs kopīgi veica 9:0 izrāvienu, rezultāta starpībai sasniedzot jaunus griestus (33:21). Līdz pirmā puslaika beigām liepājnieki spēja dominēt laukumā, dodoties lielajā pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 39:25.

Spēles liktenis tika izšķirts jau trešās ceturtdaļas pirmajā pusē. Mājinieki otro puslaiku iesāka ar 11:0 izrāvienu, pietuvinot rezultāta starpību jau 30 punktu atzīmei. Latvijas jaunie basketbolisti meta garām vienu metienu pēc otra, kamēr "Liepāja/Triobet" vienība turpināja audzēt savu pārsvaru, sagaidot pēdējo ceturtdaļu ar rezultātu 70:34. Ceturtā ceturtdaļa izvērtās par formalitāti, Liepājas komandai sagraujot pretinieku ar rezultātu 96:44, izcīnot astoto uzvaru 11 aizvadītajās spēlēs.

"Liepāja/Triobet" - "LMT Basketbola Akadēmija" 96:44 (20:15, 19:10, 31:9, 26:10)

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība