16.03.2014. 18:36
Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē Liepājā šodien tikās "Liepāja/Triobet" un "Turība" basketbolisti. Liepājnieki mača likteni izšķīra jau pirmajā puslaikā, visā mačā gūstot graujošu 20. uzvaru LBL turnīrā ar rezultātu 107:64.

Šajā spēlē par favorīti varēja uzskatīt "Liepāja/Triobet", kaut gan tikai nosacīti, jo iepriekšējās divās tikšanās reizēs "Turība" liepājniekiem rādīja ļoti lielu pretestību, zaudējot attiecīgi ar 74:75 un 63:70. No turnīra tabulas viedokļa svarīgāk uzvaru izcīnīt bija "Liepājai/Triobet", kas spējusi gūt četrus panākumus pēc kārtas, turpina cīņu par trešo vietu.

Trešā abu komandu tikšanās sākās ar Liepājas komandas basketbolistu spiedienu uz pretinieku groza apakšu, izvirzoties vadībā ar 8:2. Uz brīdi "Turībai" izdevās izlīdzināt spēli un samazināt rezultāta starpību, bet "Liepāja/Triobet" salāpīja caurumus aizsardzībā un izvirzījās vadībā ar 14:6. "Turība" spēlēja pietiekami sekmīgi, lai būtiski samazinātu rezultāta starpību, bet ceturtdaļu ar diviem tālmetieniem noslēdza mājinieki, iekrājot 11 punktu pārsvaru (24:13).

Otrajā ceturtdaļā "Liepāja/Triobet" turpināja cieši darboties aizsardzībā, kas pretiniekam radīja lielas problēmas. Tas laukuma saimniekiem ļāva kontrolēt cīņas gaitu. Pēc divām spēlētām minūtēm četru punktu gājienu veica Ivars Timermanis, kurš jau bija guvis 12 punktus. Rezultāta starpība jau bija sasniegusi 18 punktus, kad viesi dažus punktus atspēlēja. Liepājnieki 20 punktu robežu pārvarēja divas minūtes līdz puslaika beigām, kad tālmetienu realizēja Kristaps Miglinieks. Atlikušajā laikā divus tālmetienus realizēja Roberts Krastiņš, komandām dodoties atpūtā pie rezultāta 55:31.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki pilnībā izšķīra mača likteni, palielinot rezultāta starpību virs 30 punktiem. "Turībai" netika doti varianti, lai lauztu cīņas gaitu. Tā pirms noslēdzošās spēles daļas rezultāta tablo vēstīja 84:52. Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieki turpināja uzbrukt ar augstu precizitāti, piecās ar pusi minūtēs sasniedzot 40 punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki neatslāba, saglabājot šo pārsvaru. Atlikušajā laikā to neizdevās būtiski palielināt, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 107:64.

Liepājas komandas labā 25 punktus guva Ivars Timermanis, bet ar attiecīgi 14 un 12 atzīmējās Roberts Freimanis un Kristaps Miglinieks.

"Liepāja/Triobet" - "Turība" 107:64 (24:13, 31:18, 29:21, 23:12)

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222