01.04.2017. 19:12

Gan "Liepāja/Triobet", gan "Barons kvartāls" ir pavisam tuvu tam, lai nodrošinātu vietu izslēgšanas spēļu turnīrā. "Ogres" un "Jūrmalas" komandām aizsniegt izslēgšanas spēļu zonu var palīdzēt vien perfekts sezonas noslēgums. Tikmēr "Liepājai/Triobet" ar uzvaru pār šī vakara pretiniekiem varēja izlīdzināt abu komandu bilanci turnīra tabulā. Visās trīs šīs sezonas savstarpējās cīņās pārāki ir bijuši tieši liepājnieki.

Mača pirmās divas minūtes bija neprecīziem metieniem un kļūdām bagāts, bet tad liepājnieki guva pirmos punktus. Divreiz precīzs no tālās distances bija Malkolms Grifins, izvirzot mājiniekus vadībā ar 8:2. Rīdziniekiem izdevās atbildēt ar pieciem punktiem pēc kārtas, sadeldējot deficītu līdz minimumam. Ceturtdaļas otro pusi labāk sāka mājinieki, atjaunojot sešu punktu pārsvaru, bet noslēdza viesi, pēc Dāvja Rozīša trieciena grozā no augšas rezultātam kļūstot neizšķirtam 19:19.

Otro ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu sāka Roberts Freimanis, pirmo reizi izvirzot vadībā "Barons kvartāls" vienību. Ar pieciem punktiem spēja atbildēt Artjoms Butjankovs, bet neizšķirtu pēc trīs nospēlētām minūtēm atjaunoja Rozītis (24:24). Turpinājumā Taurs Jogela ar precīziem soda metieniem panāca 28:24, bet tam sekoja liepājnieku 13:0 izrāviens. To ar triecienu grozā no augšas, pārtverot Artūra Ausēja piespēli, pārtrauca Tailers Larsons. "Liepāja/Triobet" noturēja iekrāto pārsvaru līdz puslaika beigām, tam noslēdzoties ar rezultātu 43:37.

Otro puslaiku ar 7:2 izrāvienu sāka laukuma saimnieki, palielinot savu pārsvaru līdz 11 punktiem (50:39). Sekoja nerezultativitātes periods, bet pirmie to pārvarēja "Barons kvartāls", sadeldējot deficītu līdz sešiem punktiem. Lai arī rīdzinieki trešo desmitminūti nospēlēja labāk, panākt izlīdzinājumu tomēr neizdevās. Intriga pirms spēles noslēdzošā nogriežņa saglabājās - 58:54.

Ceturtajā ceturtdaļā komandas cīnījās līdzīgi, kas ļāva liepājniekiem saglabāt nelielo pārsvaru. Tā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija 68:62. Turpinājumā mājiniekiem izdevās palielināt savu pārsvaru līdz 11 punktiem, bet tad ar sešu punktu izrāvienu izcēlās Dāvis Geks. Vēl 38 sekundes līdz pamatlaika beigām mājinieku pārsvars bija seši punkti, bet tam sekoja Tailera Larsona divi punkti ar sodu, kas nebija precīzs, bet Denis Krestiņins izcīnīja atlēkušo bumbu un sadeldēja deficītu līdz diviem punktiem. Otrā laukuma galā Grifins realizēja tikai vienu soda metienu, kam sekoja noteikumu pārkāpums, lai nepieļautu, ka pretinieki varētu realizēt tālmetienu. Atkal Larsons un Krestiņins nokārtoja trīs gūtus punktus, kas nozīmēja neizšķirtu - 80:80.

Liepājnieki pēdējās piecās sekundēs punktus neguva, kas nozīmēja pagarinājumu. Tā sākums labāks padevās liepājniekiem, kuri ieguva četru punktu pārsvaru, kuru nosargāja līdz tā vidum. Larsons turpināja mest grozā pa vienam soda metienam, kas bija par maz. Pie sešu punktu deficīta viņš reabilitējās ar precīzu tālmetienu, bet nepilnu pus minūti vēlāk Kristaps Mediss ar soda metieniem sadeldēja rīdzinieku deficītu līdz minimumam. Otrā laukuma galā kļūdījās Karls Montgomerijs, kas varēja būt liktenīgi, bet viņš laboja savu kļūdu, atbruņojot Larsonu. Uz soda metienu izpildi nosūtīja Robertu Krastiņu, kurš gan realizēja tikai vienu no metieniem. Mediss uzņēmās izšķirošo tālmetienu, bet tas nebija precīzs, laimīgu uzvaru svinot "Liepājai/Triobet" - 92:90.

Uzvarētāju labā pa 16 punktiem guva Karls Montgomerijs un Artjoms Butjankovs. Abiem attiecīgi arī astoņas un septiņas atlēkušās bumbas, bet 15 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Malkolma Grifina kontā. "Barons kvartāls" rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Dāvis Geks, bet pa 15 punktiem Taileram Larsonam, Dāvim Rozītim un Denisam Krestiņinam. Pēdējiem diviem attiecīgi 13 un 12 atlēkušās bumbas.

"Liepāja/Triobet" - "Barons kvartāls" 92:90 P(19:19, 24:18, 15:17, 22:26, 12:10)

"Liepāja/Triobet": Montgomerijs 16 (8 ab), Butjankovs 16 (7 ab), Grifins 15 (7 rp), Ausējs 14 (8 ab, 5 pb), Jurevičus 9, Krastiņš 7, Stīls 6, Bērziņš 5, Garoza 2, Lasmanis 2, Pīternieks, Šukteris."Barons kvartāls": Geks 18, Krestiņins 15 (12 ab), Rozītis 15 (13 ab), Larsons 15, Freimanis 12 (9 ab), Mediss 7, Jogela 6, Mētra 2, Zonne, Epners.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601