21.01.2014. 21:12
Baltijas basketbola līgas spēlē starp "Valmieras" un Tallinas "Kalev" vienībām pārliecinošu uzvaru izcīnīja mājinieki valmierieši, kuri bija pārāki ar 93:69. 23 punktus guva Jānis Kaufmanis. Savukārt "Liepāja/Triobet" prata mača izskaņā pieveikt savas grupas līdervienību "Nevežis" (82:69).

Pēc samērā līdzīga pirmā puslaika, kurā „Valmiera” iekrāja sešu punktu pārsvaru, spēles gaitu pilnībā izmainīja trešā ceturtdaļa, kurā viesi no Tallinas gandrīz nekādi nespēja apturēt mājiniekus. „Valmiera” ceturtdaļā uzvarēja ar 25:11 un ieguva 20 punktu pārsvaru (75:55).

Pēdējā ceturtdaļa ar īpašām pārmaiņām nenāca, un gala rezultātā „Valmierai” piektā uzvara BBL turnīrā (93:69). Ar lielisku precizitāti uzvaru sekmēja Jānis Kaufmanis, kurš guva 23 punktus (2p. 7/9, 3p. 2/4), tāpat zemē metams nebija Ernesta Kalves pienesums, proti, 15 punkti un sešas atlēkušās bumbas. „Kalev” aizsargiem tieši Kalve sagādāja vislielākās problēmas, un pret viņu noteikumi tika pārkāpti septiņas reizes.

Ar septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Raimonds Gabrāns, kamēr „Kalev” savas neveiksmes cēloņus var droši meklēt pie soda metienu līnijas, proti, trāpīti vien 11 no 20, kamēr valmierieši precīzi bija visos 18 soda metienos.

Savukārt „Liepāja/Triobet”, kurai šosezon BBL tik spoži nebija klājies kā valmieriešiem, uzņēma savas grupas līderi „Nevežis”. Pirmais puslaiks noritēja ļoti līdzīgā cīņā, un ”Nevežis” spēja iegūt tikai viena punkta pārsvaru (39:40).

Otrajā puslaikā Liepājas rindās turpināja darboties Kristaps Miglinieks, kura vairāki precīzie tālmetieni palīdzēja noturēt spēles intrigu līdz pat mača izskaņai, tiesa, savu vainu noteikti var atrast arī „Nevežis” paviršībā ar bumbu – Lietuvas komanda pieļāva 20 kļūdas.

Spēles priekšpēdējā minūtē ļoti svarīgu tālmetienu realizēja Andrjus Mažutis, kas palīdzēja Liepājai izvirzīties vadībā ar 76:69. Ar vienu precīzu soda metienu no diviem Lauris Blaus palielināja pārsvaru līdz +8, bet līdz ar mača izskaņu treknu punktu „Nevežis” sakāvei pielika Pīdžejs Hils, iemetot tālmetienu (82:69). "Nevežis" šis bija tikai otrais zaudējums 10 BBL spēlēs šosezon, un arī pirmais bija piedzīvots pret Latvijas komandu, proti, 2. novembrī pret "Ventspili" (60:68). Savukārt "Liepājai' šī bija trešā uzvara deviņās spēlēs.

Valmiera- Kalev 93:69 (27:28, 23:16, 25:11, 18:14)Valmiera: Kaufmanis 23, Kalve 15, Ziediņš 13, Elksnis 10, Iļjins 8, Dārgais 8, Gabrāns 7, Cipruss 6, Amoliņš 3, ŽvīgursKalev: Tams 21, Ampims 20, Lindmetss 9, Mimss 8, Paiste 6, Ringmetss 2, Rūss 2, Pilks 1

Liepāja/Triobet - Nevežis 82:69 (23:20, 16:20, 16:15, 27:14)Liepāja/Triobet:Miglinieks 19, Hils 17, Freimanis 11, Ate 9, Blaus 8, Mažutis 7, Helmais 6, Krūmiņš 5,Nevežis: Siksņus 15, Adomaitis 13, Dabkus 12, Buterlevičus 8, Leonavičus 8, Ginevičus 6, Butkevičus 5, Kuļevičus 2

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League