15.12.2015. 20:21
Trīs zaudējumu sēriju Triobet Baltijas Basketbola līgā (BBL) pārtraukusi "Liepāja/Triobet". Liepājnieki izbraukumā spraigā mača galotnē ar rezultātu 65:63 pārspēja B grupas pastarīti TTU, sagādājot tai devīto zaudējumu.

"Liepāja/Triobet" atšķirībā no Aldaris LBL Baltijas Basketbola līgā pēdējās trīs spēlēs piedzīvojusi neveiksmes. Tiesa pirms tam izcīnītās piecas uzvaras ļauj atrasties otrajā vietā turnīra tabulā. Šodien izbraukumā liepājnieki bija favorīti cīņā pret TTU, kam B grupā vēl nav izdevies tikt pie uzvaras. Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē "Liepāja/Triobet" savā laukumā apspēlēja savus šīs dienas pretiniekus ar 22 punktu pārsvaru un bija gatava to paveikt arī viesos.

Spēli labi iesāka Toms Leimanis, ļaujot savai komandai izvirzīties vadībā ar 5:0. Uz pāris minūtēm viesu uzbrukums iestrēga, bet TTU basketbolisti to nespēja izmantot. Rezultāta starpība turējās divu līdz piecu punktu robežās. Kad pirmajā ceturtdaļā bija atlicis spēlēt trīs minūtes, tālmetienu trāpīja Gints Antrops, pirmo reizi sasniedzot septiņu punktu pārsvaru (14:7). Ceturtdaļas izskaņu labāk aizvadīja mājinieki, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem, bet pēdējā uzbrukumā tālmetienu realizēja Roberts Krastiņš - 20:15. Otrajā ceturtdaļā komandas ar augstu rezultativitāti neizcēlās. Liepājnieki ieguva sešu punktu pārsvaru, bet mazliet vairāk kā četru minūšu laikā to izsēja, rezultātam pirmo reizi kopš spēles sākuma kļūstot neizšķirtam (26:26). Vairākas minūtes komandas nespēja gūt punktus, bet pēdējā pusotrā minūtē viesi veica nelielu izrāvienu, dodoties atpūtā pie labvēlīga rezultāta 32:26.

Otro puslaiku efektīvi sāka "Liepāja/Triobet", Jānim Antropam un Stīvam Zekam kopā veicot 9:0 izrāvienu (41:26). Turpinājumā TTU basketbolistiem izdevās nedaudz atspēlēties, samazinot deficītu līdz 10 punktiem. Spēle kļuva daudz līdzīgāka, TTU turpinot cīnīties par pirmo panākumu. Uz brīdi rezultāta starpība saruka līdz četriem punktiem, bet trešās ceturtdaļas izskaņā liepājnieki atjaunoja astoņu punktu vadību - 53:45. Ceturto ceturtdaļu krietni labāk sāka TTU, saasinot spēles gaitu. Pēc četrām spēlētām minūtēm bumbu grozā no augšas trieca Tomass Rādiks, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (56:56). Neskatoties uz to, mājiniekiem tā arī nebija lemts izvirzīties vadībā. Pēc minūtes pārtraukuma "Liepāja/Triobet" spēja atjaunot četru punktu pārsvaru, bet pusotru minūti līdz pamatlaika beigām tālmetienu realizēja Rādiks (61:62). TTU bija divas iespējas izraut uzvaru, bet izšķirošie metieni nebija precīzi. Līdz ar to "Liepāja/Triobet" izcīnīja panākumu spraigā galotnē ar rezultātu 65:63.

Liepājas komandā ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Stīvs Zeks, bet 13 punkti Jāņa Antropa kontā. TTU labā 21 punktu guva komandas kapteinis un līderis Kjurs Akenpargs.

TTU - "Liepāja/Triobet" 63:65 (15:20, 11:12, 19:21, 18:12)

TTU: Akenpargs 21, Reilijs-Ross 13, Rādiks 9 (6 ab), Kaja 6, Lāne 5, Korts 4, Kitsings 3 (9 ab), Make 2, Pūrs, Kābermā, Kato, Rūts."Liepāja/Triobet": Zeks 17 (9 ab), J.Antrops 13, G.Antrops 9, Leimanis 7, Ričards 7, Aizpurs 4, Krastiņš 4, Helmanis 2, Holidejs 2, Čavars, Grigaļūns, Šukteris.