15.04.2015. 21:05
Ar "Liepājas/Triobet" un "Barona/LDz" dueli šodien tika ievadītas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēles. Šo ceturtdaļfināla cīņu ar uzvaru sāka "Liepāja/Triobet", kas mazrezultatīvā mačā apspēlēja rīdziniekus ar rezultātu 65:47, izvirzoties vadībā sērijā līdz trīs uzvarām ar 1-0.

Par šīs ceturtdaļfināla sērijas favorīti lielākā daļa uzskatīja Liepājas komandu, kas līdz marta ievadam uzvarēja "Baronu/LDz" trīs savstarpējās spēlēs. Pēdējā abu komandu tikšanās notika 8. martā, kad rīdziniekiem savā laukumā izdevās uzveikt liepājniekus. Ja "Liepāja/Triobet" ir spēcīga kā komanda, tad "Barons/LDz" veiksmes vai neveiksmes ir atkarīgas no leģionāra snieguma. Līdz ar to liepājniekiem bija jāneitralizē Mateo Kedžo un Pavlo Burenko, lai apstādinātu pretinieku.

LBL izslēgšanas spēļu cikls sākās ar Liepājas un Rīgas komandu līdzīgu spēkošanos. Pirmajās trīs minūtēs pat labāk veicās viesiem, kuri izvirzījās vadībā ar 6:2. "Liepāja/Triobet" ātri atspēlējās un pārņēma vadības grožus savās rokās. Pirmās ceturtdaļas izskaņā komandas koncentrējās uz spēli groza apakšā, nedaudz sekmīgākiem esot laukuma saimniekiem - 16:14.

Otro ceturtdaļu ļoti labi iesāka Jānis Antrops, dodot savai komandai piecu punktu pārsvaru. Turpinājumā ar punktu gūšanu neveicās, bet "Barons/LDz" lēnām vilka klāt rezultātā līdz savu mērķi sasniedza, liekot Uvim Helmanim pieprasīt minūtes pārtraukumu (21:21). Ceturtdaļas otrajā pusē apstājās rīdzinieku uzbrukums, kamēr "Liepāja/Triobet" veica nelielu izrāvienu, kas ļāva noslēgt pirmo puslaiku savā labā ar rezultātu 31:25. Abām komandām kliboja metienu precizitāte, bet cīņā zem groziem nopietni dominēja viesi (29-18). Daudz ko izšķīra kļūdas, kas liepājniekiem bija tikai piecas, bet "Baronam" 12.

Trešās ceturtdaļas ievadā liepājnieki ar presingu centās vēl vairāk piespiest pretiniekus kļūdīties, kas nesa daļējus rezultātus. Pirmajās minūtēs komandām turpinājās problēmas ar punktu gūšanu, nelielu vadību saglabājot laukuma saimniekiem. Liepājnieki turpināja spēlēt uz groza apakšu, Arnoldam Helmanim pirmo reizi mačā dodot savai komandai vairāk kā 10 punktu pārsvaru (42:31). "Barons/LDz" bija lielas problēmas ar pretinieku aizsardzības uzlaušanu, kā rezultātā liepājnieku pārsvars turpināja augt. Divus tālmetienus realizēja Kristaps Miglinieks, panākot 48:31. "Liepāja/Triobet" bija pilnībā ieguvusi iniciatīvu, esot droša par uzvaru šajā mačā.

Noslēdzošo ceturtdaļu ar nelielu izrāvienu sāka "Barons/LDz", samazinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem. Īstajā brīdī tālmetienu no stūra realizēja Gatis Jahovičs. Sajutis punktu gūšanas garšu, iniciatīvu centās uzņemties Kaspars Kambala, bet nesekmīgi. Liepājas komandas aizsardzība šodien bija līmenī, kas bija galvenais panākuma stūrakmens. Divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām, kad mača liktenis principā jau bija izšķirts, rupji pret Dveinu Džonsonu nospēlēja Kaspars Kambala, kurš, liekot aizsegu, ar abām rokā iesita pretiniekam pa seju, saņemot nesportisko piezīmi un uzjundījot emocijas kā laukumā, tā tribīnēs. Tuvojoties mača izskaņai, rezultāta starpība pietuvojās 20 punktiem. Līdz ar beigu signālu "Liepāja/Triobet" svinēja uzvaru ar rezultātu 65:47, izvirzoties vadībā sērijā līdz trīs uzvarām ar 1-0.