25.10.2015. 18:40
Viena no divām šīs dienas Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlēm risinājās Liepājā, kur vietējā "Liepāja/Triobet" vienība sacentās ar "Ogri/Kumho Tyre". Liepājnieki jau pirmajā puslaikā izšķīra mača likteni, galā izcīnot graujošu uzvaru ar rezultātu 105:69.

Liepājnieki šo sezonu sākuši ļoti labi, piecās aizvadītajās spēlēs atzīstot vienīgi zaudējuma rūgtumu vēl neizjutušās Valmieras komandas pārākumu, bet savā laukumā pārspējot "Ventspili". "Ogre/Kumho Tyre" aizvadījusi par vienu spēli mazāk ar bilanci 2-2, ciešot sagrāves pret "Ventspili" un "Jūrmalu/Fēnikss", bet līdzvērtīgu komandu dueļos gūstot panākumu pret LU un "Baronu/LDz". Šajā mačā viennozīmīgi favorīti bija "Liepājas/Triobet" basketbolisti, kuri to ļoti ātri apliecināja.

Pirmos piecus punktus guva mājinieki, bet jau pirmajās minūtēs savaldību zaudēja viesu galvenais treneris Edgars Teteris, kurš saņēma tehnisko piezīmi, bet Rihards Strauts ar precīzu tālmetienu sadeldēja rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Īsā laikā Jānis un Gints Antropi realizēja pa metienam, bet pirmās četras minūtes ar diviem punktiem noslēdza Stīvens Zeks. Liepājas komandas basketbolisti turpināja dominēt mačā un audzēt rezultāta starpību, kas pirmās ceturtdaļas vidū jau bija 13 punkti (16:3). Redzot pretinieku nespēju izrādīt pienācīgu konkurenci, Uvis Helmanis jau pirmajā ceturtdaļā laida laukumā rezervistus, kuri no spēles nekrita ārā. Pirmajā ceturtdaļā malā palika vienīgi Kārlis Grigaļūns un Klāvs Čavars, bet tā noslēdzās ar rezultātu 28:13.

Otro ceturtdaļu labāk iesāka viesi, kuriem pēc komandas jaunpienācēja Džuliusa Brūksa trieciena grozā no augšas izdevās samazināt deficītu līdz 11 punktiem (21:32). Ogres komandas panākumi ātri vien beidzās, jo sekoja liepājnieku 7:0 izrāviens. Ceturtdaļas otrajā pusē rezultāta starpība pirmo reizi pārsniedza arī 20 punktu atzīmi, kas lika domāt, ka Liepājas komanda šī mača likteni izšķīrusi pirmajās 20 minūtēs. Līdz pirmā puslaika beigām rezultāts kļuva vēl nepatīkamāks, mājiniekiem dodoties atpūtā ar ļoti komfortablu pārsvaru - 59:32.

Trešajā ceturtdaļā "Liepāja/Triobet" uzbrukums vairs nebija tik jaudīgs, kas viesiem ļāva pakāpeniski samazināt rezultāta starpību. Divas minūtes līdz tās beigām liepājnieku pārsvars bija sarucis līdz 20 punktiem (69:49). Atlikušajā laikā mājinieki spēja atgūt zaudēto, galu galā neatdodot arī šo ceturtdaļu - 76:49. Ogres komandas uzbrukumu turpināja vilkt uz priekšu Kārlis Apsītis, kurš ceturtās ceturtdaļas sākumā realizēja savu ceturto no septiņiem tālmetieniem. Viesu mazais uzdevums varēja būt neļaut pretiniekiem iegūt 30 punktu pārsvaru, bet to bija grūti paveikt. Liepājnieki apgriezienus nesamazināja, tuvojoties 100 gūtajiem punktiem. Ar Apsīša pūlēm minūti un 19 sekundes līdz pamatlaika beigām rezultāta starpība saruka zem 30 punktiem, bet pēdējā minūtē liepājnieki veica izrāvienu, izcīnot graujošu uzvaru ar rezultātu 105:69.

Uzvarētāju rindās ar 21 punktu un 10 atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Arnolds Helamnis, 19 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Stīvena Zeka rēķinā, bet Gints Antrops 15 minūtēs atzīmējās ar 16 punktiem. Viesu komandas labā 24 punktus guva Kārlis Apsītis.

"Liepāja/Triobet" - "Ogre/Kumho Tyre" 105:69 (28:13, 31:19, 17:17, 29:20)

"Liepāja/Triobet": Helmanis 21 (10 ab), Zeks 19 (9 ab), G.Antrops 16, Ričards 13, J.Antrops 11, Krastiņš 7 (6 ab), Leimanis 6 (7 rp), Šukteris 6, Sokolovs 4 (5 rp), Aizpurs 2, Grigaļūns, Čavars."Ogre/Kumho/Tyre": Apsītis 24, Brūkss 12 (6 ab), Mizis 8 (7 ab), Strauts 8, Bēts 6, Pabrieža 5, Lasmanis 4, Vītols 2, Gundegs, Sīpoliņš.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]