25.10.2016. 13:12

"Liepājai/Triobet" sezonas ievads Latvijas Basketbola līgā nav izdevies veiksmīgs – tikai divas uzvaras sešās spēlēs, lai gan pagājušajā sezonā komanda iekļuva pusfinālā un bija tuvu bronzas medaļām. Zaudējums piedzīvots arī Baltijas Basketbola līgas atklāšanas mačā, viesos ar 70:75 piekāpjoties "Barons kvartālam".

Duelī, kas norisinājās pirms divām nedēļām, liepājnieki pēc pirmā puslaika bija vadībā, bet pirms noslēdzošās ceturtdaļas atradās iedzinējos ar viena punkta deficītu. Tomēr pārsvaru sadeldēt neizdevās. Rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Latīfs Makmalans, kurš realizēja astoņus no astoņiem soda metieniem, bet netrāpīja nevienu no pieciem trejačiem.

Tuvākais sekotājs ar 13 punktiem bija Raiens Kuks, kurš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Starp latviešiem labākais bija Dāvis Rozītis, kurš 24 minūtēs guva septiņus punktus, un 18 gadus vecais Kārlis Edvarts Garoza, kura, lai gūtu septiņus punktus, vajadzēja 13 ar pusi minūtes.

Iepriekšējā mačā "Liepāja/Triobet" pirms sešām dienām tika pie pirmās uzvaras – 81:76 izbraukumā pret "Jūrmalu/Fēnikss", noslēdzošo ceturtdaļu uzvarot ar sešu punktu pārsvaru. Makmalans atkal iemeta 18 punktus, bet lielisku maču aizvadīja Artūrs Ausējs, kurš trāpīja piecus no septiņiem tālmetieniem un guva 17 punktus. Liepājnieki no distances grozam uzbruka ar teicamu precizitāti – 55%.

Liepājai pretī stāsies "Avis Rapla" – vienīgā komanda, kas A apakšgrupā uzvarējusi divās spēlēs. Ar 91:77 pieveikts "Ņevežis", bet "Port of Parnu" apspēlēts ar vēl lielāku pārsvaru – 85:67.

Komandas līderi ir ārzemnieki – slovēnis Domens Bratožs vidēji guvis 16,5 punktus un izdarījis 4,5 piespēles, bet nīderlandietis Tomass van der Marss, kurš tika atzīts par pirmās nedēļas vērtīgāko spēlētāju, izcēlies ar 16 punktiem un 10,5 atlēkušajām bumbām.

"Avis Rapla" pagājušo sezonu Igaunijas čempionātā noslēdza ceturtajā vietā pēc regulārā čempionāta, tomēr izslēgšanas mačos uzvarēja sērijā par trešo vietu, ar 3-1 apspēlējot "TLU/Kalev".

Spēles sākums pulksten 19:30, tiešraide portālā Sportacentrs.com. Mača galotne būs vērojama arī Sportacentrs.com TV kanālā.

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga