08.12.2015. 22:30
Šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā (LOC) neticamu uzvaru ''Aldaris'' Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārās sezonas turnīrā izcīnīja ''Liepāja/Triobet''. Vēl trīsdesmit sekundes pirms beigām ''Jelgavai'' bija piecu punktu pārsvars un bumba, taču sekoja kļūdas, mājinieki realizēja divus tālmetienus un svinēja uzvaru ar 73:72. Uzvarētāju sastāvā 17+9 Stīvenam Zekam.

17. oktobrī komandas tikās Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, un toreiz liepājnieki ļoti ātri ieguva pārsvaru, ko turpināja audzēt līdz spēles beigām, noslēgumā sagraujot mājiniekus ar 84:58. Līdz šim 12 spēles liepājnieki bija guvuši desmit uzvaras, tādējādi šovakar uzvaras gadījumā bija iespēja kļūt par turnīra līderi. ''Jelgava'' ar piecām uzvarām 12 mačos ieņēma sesto vietu, kuru varēja zaudēt zaudējuma gadījumā.

''Liepāja/Triobet'' spēli iesāka vairāk nekā pārliecinoši, ātri vien iegūstot 13:2 pārsvaru. Pēc šāda pavērsiena jelgavnieki prata atgūties un izlīdzināt spēli laukumā, kā rezultātā līdz pirmās ceturtdaļas beigām arī tikt nedaudz tuvāk rezultātā - 22:13. Pirmajā puslaikā liepājniekiem lielākās galvas sāpes sagādāja Kristaps Gludītis, kurš sameta 17 punktus, un pēc 20 minūtēm viesi jau bija vadībā ar minimālu 35:33.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas spēlēja ļoti stabili un atbildēja viena uz otras precīziem metieniem. Pie šādas spriedzes gados jaunākā Jelgavas komanda prata saglabāt pārsvaru - 53:49. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā arī 58:50 par labu viesiem, taču turpinājumā sekoja pilnīga mājinieku dominance - 64:61. ''Jelgava'' gan prata saņemties un 30 sekundes pirms beigām viesiem bija bumba un 72:67 pārsvars.

Pāris sekundes vēlāk neveiksmīgi pie centra apļa nostaigāja Rihards Zēbergs, bet pretējā laukuma pusē ātri tālmetienu realizēja Jānis Antrops (70:72). Pēc minūtes pārtraukuma jelgavnieki nespēja ievadīt bumbu spēlē un beigās izmisīgi pie pašas līnijas to saņēma Harijs Rubenis, bet turpat arī sekoja kļūda. ''Liepāja/Triobet'' savu iespēju izmantoja - piecas sekundes pirms beigām tālmetienu iemeta Gints Antrops, bet viesi līdz sakarīgam metienam vairs netika - 73:72.

Liepāja/Triobet - BK Jelgava 73:72 (22:13, 11:22, 16:18, 24:19)Liepāja/Triobet: Zeks 17, J.Antrops 16, Leimanis 13, G.Antrops 8, Helmanis 8, Ričardss 7, Čavars 4, Grigaļūns, Krastiņš, Aizpurs, ŠukterisBK Jelgava: Gludītis 21, Justovičs 11, Pļavnieks 9, Rubenis 8, Zēbergs 7, Šteinbergs 6, Eliasons 5, Šuliausks 3, Čavars 2, Bērziņš, Atelbauers, Husko

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība