01.11.2014. 16:54
Liepājas komandas spēlētāji sestdien Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta kārtas centrālajā mačā ar 3:2 (1:1) savā laukumā pārspēja Daugavpils Daugavu, tādejādi turpinot cīņu par godalgām.Līdz ar to...

Līdz ar to Liepāja nezaudēto spēļu sēriju pagarinājusi jau līdz septiņiem mačiem.

Jau dueļa pirmajā minūtē Visvaldis Ignatāns izvirzīja Daugavpils komandu vadībā, taču vēl līdz pirmā puslaika pārtraukumam liepājnieki panāca izlīdzinājumu, kad 37.minūtē vārtus guva pieredzējušais Kristaps Grebis.

Dueļa 56.minūtē savus otros vārtus cīņā guva Ignatāns, no jauna izvirzot vadībā viesus no Latgales, taču sešas minūtes vēlāk Pāvels Mihadjuks rezultātu izlīdzināja. Savukārt uzvaras vārtus 74.minūtē Liepājas komandas labā guva Dmitrijs Hmizs.

Kā zināms, Daugavpils vienībai spēļu sarunāšanas skandāla ietvaros pašlaik ir diskvalificēts ne tikai galvenais treneris Ivans Tabanovs, bet arī futbolisti Aleksandrs Vlasovs un Jevgeņijs Kosmačovs.

Vēl viena medaļu godalgas pretendente Jelgava sestdien izbraukumā ar 3:1 (1:1) pieveica citu totalizatoru skandālā apsūdzēto Rīgas Daugavas vienību, kas tai turnīra kopvērtējumā ļāvis pakāpties uz trešo vietu.

Dueļa rezultāts tika atklāts jau ceturtajā minūtē, kad vārtus guva Jelgava komandas futbolists Mārcis Ošs. Tiesa, pēc nedaudz vairāk kā 20 minūtēm rīdziniekiem pēc Gļeba Kļuškina precīzā raidījuma izdevās panākt neizšķirtu.

Jau trešajā minūtē pēc otrā puslaika sākuma Jelgavas komandu vadībā no jauna izvirzīja rezultatīvais Vladislavs Kozlovs, bet 12 minūtes vēlāk trešo bumbu Rīgas Daugavas vārtos raidīja Oļegs Malašenoks.

Kā zināms, piektdien Latvijas Futbola federācija (LFF) apstiprināja, ka šīs sezonas UEFA Eiropas līgas sacensībās šosezon nopelnītā prēmija aizdomīgu maču dēļ pieturēta ne tikai Daugavpils, bet arī Rīgas Daugavai.

Tāpat par godalgām turpina cīnīties arī pēdējā laikā ļoti neveiksmīgi spēlējošā Skonto vienība, kas izbraukumā ar 7:1 (2:1) sestdien sagrāva sacensību pastarīti Jūrmalu.

Zīmīgi, ka mača rezultātu atklāja jūrmalnieki, kuru labā 22.minūtē izcēlās argentīniešu uzbrucējs Nikolass Abots. Tiesa, pēc tam Skonto guva septiņus bezatbildes vārtus pēc kārtas, četrus vārtus gūstot Vladislavam Gutkovskim, kurš tādejādi ar 25 vārtu guvumiem nu kļuvis par Latvijas čempionāta rezultatīvāko futbolistu.

Savukārt divus vārtus iesita pieredzējušais Viktors Morozs.

Skonto futbolisti, kas vēl nesen bija kopvērtējuma līderi, iepriekšējos septiņos mačos pamanījušies ciest piecas neveiksmes.

Vēl vienā mačā Metta/Latvijas Universitāte nedaudz negaidīti ar 2:1 (2:1) savā laukumā pārspēja Jūrmalas Spartaku.

Visi vārti šajā duelī tika gūti pirmajā puslaikā, kad vispirms astotajā minūtē Metta/LU spēlētājs Artūrs Pallo atklāja cīņas rezultātu, bet sešas minūtes vēlāk viņam piebalsoja komandas biedrs Mārtiņš Milašēvičs. Tiesa, četras minūtes līdz pārtraukumam Spartaks labā vienus vārtus atguva kolumbietis Kevins Mena, taču - par spīti spiedienam - viesiem pamatlaika turpinājumā panākt vismaz neizšķirtu neizdevās.

Tikmēr titulu jau nodrošinājušie Ventspils futbolisti savā laukumā ar 2:0 (2:0) pārspēja Daugavpils vienību.

Abi vārti šajā duelī tika gūti jau pirmajā puslaikā, kad bumbu savos vārtos raidīja Jurijs Sokolovs, bet jau pirmā puslaika kompensācijas laikā otro bumbu viesu vārtos raidīja nigērietis Ahmeds Abdultaofiks.

Kā zināms, iepriekš šomēnes LFF Disciplinārlietu komisija (DK) Skonto un Jūrmalai neizpildīto saistību dēļ jau otro reizi šosezon atņēma kopvērtējuma punktus. Ja pirmajā reizē vienības tika sodītas ar trīs punktu atņemšanu, bet apelācijas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai, šoreiz abām komandām atņemts pa četriem punktiem.

Virslīgas kopvērtējumā Ventspils futbolistiem 35 mačos ir 80 punkti, un komanda jau nodrošinājusi čempionu titulu. Pēc soda piešķiršanas no tās par 12 punktiem atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas Skonto, bet trešā tagad ir Jelgava, kam 67 punkti. Pa 65 punktiem iekrājušas Liepāja un Daugavpils Daugava.

Sesto vietu ar 50 punktiem ieņem Jūrmalas Spartaks, tam ar 43 punktiem seko Rīgas Daugava, bet 26 punkti ir Daugavpils vienībai. Šīs vienības savas pozīcijas kopvērtējumā vairs nemainīs. Tikmēr 16 punktus iekrājusi Metta/Latvijas Universitāte, no kuras par sešiem punktiem atpaliek Jūrmala.

Turnīrā komandas sacenšas četros apļos, bet pēdējā turnīra kārta tiks aizvadīta nākamnedēļ.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga