29.04.2017. 08:15

Līdzšinējā izslēgšanas turnīra gaitā komandas apliecinājušas, ka sava laukuma priekšrocības ir ļoti nozīmīgas, jo uzvaras spējušas gūt tikai mājinieku komandas. Sērijā starp Vidzemes un Kurzemes komandām pirmajā cīņā graujošu panākumu izcīnīja "Valmiera/Ordo" basketbolisti, tiekot pie uzvaras ar 101:70. Ceturtdaļfināla otrajā cīņā "Liepājai/Triobet" izdevās revanšēties, nosargājot uzvaru ar 85:80. Līdz ar to pēc pirmajām cīņām neizšķirts 1-1.

Ceturtdaļfināla trešo cīņu sekmīgāk uzsāka valmierieši, tomēr Agra Galvanovska trenētā komanda, atšķirībā no pirmās spēles, neļāva mājiniekiem izveidot pārāk lielu atrāvienu, pēc nospēlētām desmit minūtēm atrodoties iedzinējos ar viena punkta starpību. Otrā ceturkšņa vidū liepājnieki jau pārņēma spēles kontroli, pārņemot vadību un puslaika pārtraukumā dodoties ar sešu punktu pārsvaru. Viesi turpināja atrasties vadībā, pirms noslēdzošajām desmit minūtēm iekrājot desmit punktu pārsvaru. Tomēr valsts čempioni valmierieši nebija gatavi atdot šo spēli, un Jānis Kaufmanis ar individuāli augstvērtīgu sniegumu izlīdzināja mača rezultātu, ļaujot mājiniekiem pārņemt vadību. Spēles izskaņā Uvja Helmaņa padotie pārliecinoši realizēja metienus no soda metiena līnijas, nokārtojot uzvaru ar 100:94.

Sērijas trešajā mačā cīņa par atlēkušajām bumbām un izdarītās rezultatīvās piespēles bija līdzvērtīgas abu komandu izpildījumā, tomēr tā pat kā visā sērijā "Valmiera" vēl joprojām pieļāva vairāk kļūdu. Šajā spēlē valmierieši pamainīja starta piecinieku, jau no spēles sākuma laukumā sūtot Haraldu Kārli, kuram tika uzticēta Malkoma Grifina segšana. Komandas rotāciju ietekmējusi Eštona Mičela trauma, kas, nespēlējot Kristapam Valteram, ietekmējusi Uvja Helmaņa spēlētāju rotāciju ārējā līnijā. Liepājniekiem trešās spēles izskaņā problēmas sagādāja noteikumu pārkāpumi, paliekot bez vadošajiem garā gala spēlētājiem.

"Valmieras/Ordo" uzvarā produktīvākais ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Damjērs Pitss, savukārt pa 19 punktiem guva abi Vidzemes komandas snaiperi Jānis Kaufmanis un Mārtiņš Laksa. "Liepājai/Triobet" individuāli lielisku spēli aizvadīja Artūrs Ausējs, tomēr aizsarga 33 gūtie punkt Kurzemes komandu no zaudējuma neglāba. Amerikāņu viesspēlētājs Karls Montgomerijs šajā mačā guva 16 punktus.

Šodien Liepājas Olimpiskajā centrā spēles sākums pulksten 17:00. Uzvarot liepājniekiem sērijā būs nepieciešama piektā spēle. Savukārt ja "Valmierai" izdosies tikt pie panākuma, vidzemnieki kvalificēsies pusfinālam, bet liepājnieku sezona būs noslēgusies.