09.08.2015. 19:59
Neiesit tu, iesit tev! Šis teikums šovakar Jelgavā un Liepājā būs populārs, jo kompensācijas laika ceturtajā minūtē SMScredit.lv Virslīgas spēlē "Jelgava" pie rezultāta 1:0 devās izgājienā trijatā pret vienu aizsargu un izsvieda teicamo iespēju vējā, kamēr uzreiz pēc tam laukuma otrā galā Iļja Šadčins izrāva "Liepājai" neizšķirtu 1:1.

„Jelgavai” arī šodien nevarēja palīdzēt nevarēja kapteinis Gints Freimanis, savukārt rezervē palika Oļegs Malašenoks, kura vietā sākumsastāvā devās Kenedijs Eriba. Savukārt “Liepājas” sastāvā vienīgā izmaiņa, salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret “Spartaku”, bija Leonela Strumijas iziešana laukumā Valērija Afanasjeva vietā.

Pirmajā puslaikā pierādījās abu komandu konkurences principiālais raksturs, jo netrūka dažādu apmēru asumu un skarbāku vārdu apmaiņu, bet puslaika vidū pēc neveiksmīgas sadursmes maču ar galvas apsēju spiests turpināt bija Deniss Ivanovs. Abām komandām netrūka iespēju izcelties, taču “Liepāja” tomēr biežāk vadīja bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā.

Tiesa, ”Jelgavai”, lai arī vārtu momentu nedaudz mazāk, tie bija kvalitatīvāki. Tuvu skaistam vārtu guvumam bija Gļebs Kļuškins, kurš izdarīja precīzu un akrobātisku sitienu pāri mugurai, taču Varažinskis bumbu tvēra. Pašās puslaika beigās pēc stūra sitiena bīstami sita Hmizs, bet nedaudz pāri vārtiem.

Savukārt otrā puslaika sākumā “Liepājas” aizsardzība piedzīvoja īpaši aktīvus Artūra Pallo uzbrukumus, no kuriem bīstamākais noslēdzās ar sitienu pa vārtu pārliktni. Pāris reizes mājinieku soda laukumā tika nogāzts Kristaps Grebis, taču tiesnesis tur pārkāpumus nesaskatīja, tomēr 67. minūtē izrādījās, ka tieši pendele atklās rezultātu, tiesa, par labu “Jelgavai”. “Liepājas” nesaprašanās aizsardzībā lika mesties Suškinu apturēt Varažinskim, kurš uz soda laukuma stūri skrienošo krievu leģionāru nogāza, bet Boriss Bogdaškins piešķirto pendeli realizēja.

Atlikušajās 20 minūtēs “Jelgava” spēlēja ļoti mierīgi un nesteidzīgi, dažbrīd pat ļoti uzkrītoši, taču savu panāca, nepieļaujot patiešām nopietnas briesmas saviem vārtiem. Ar laika vilcināšanu gan aizrāvās Sosranovs, nopelnot otru dzelteno kartīti un atstājot komandu mazākumā. “Jelgavai” nu klājās nedaudz grūtāk, un labās pozīcijās vārtu tuvumā nokļuva Grebis un Dāvis Ikaunieks, taču abiem nepaveicās. “Jelgava” tika pie superiespējas izgājienā trīs pret vienu, taču Varažinskis glāba pēc pāris neveiklām piespēlēm, un "Liepāja" sagaidīja savu lielo iespēju - pretuzbrukumā Iļja Šadčins pats ielauzās soda laukumā un ar slaidu sitienu kompensācijas laika ceturtajā minūtē izrāva neizšķirtu.

Teju identiskā veidā neizšķirtu 1:1 "Liepāja" nesen guva arī pret "Daugavpili", tiesa, par pēdējo minūšu karalieni to nevar dēvēt izlaistās uzvaras (no 3:0 uz 3:3) pret "Ventspili" dēļ. "Liepājai" šī ir jau septītā nezaudētā spēle pēc kārtas, tiesa, zaudēto punktu skaita ziņā tā arvien tālāk atpaliek no "Ventspils". Savukārt "Jelgava" palaida garām iespēju gūt ceturto uzvaru pēc kārtas un kaut uz brītiņu ieņemt vietu kopvērtējuma trijniekā.

"Jelgava" - "Liepāja" 1:1 (0:0)Vārti: Bogdaškins 67` (11m) - Šadčins 90+4`Noraidījumi: SosranovsBrīdinājumi: Sosranovs, Kļuškins, Latka, Musa, Diallo - Strumija, KļavaJelgava: Ikstens, Gubins, Ošs, Diallo, Kļuškins, Bogdaškins (Redjko 79`), Sosranovs, Pallo, Eriba (Musa 43`), Latka, Suškins (Kiriļins 85`)Liepāja: Varažinskis, Toress, Strumija, Grebis, D. Ikaunieks, Mihadjuks, Ivanovs (Afanasjevs 63`), Šlampe (Jurkovskis 75`), Hmizs, Kļava, Kamešs (Šadčins 69`)Galvenais tiesnesis: Ivars Caune