01.03.2016. 20:58
Pamatīgu sagrāvi Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē piedzīvoja "Liepāja"/"Triobet", kas izbraukumā ielaida 93 punktus pret Igaunijas čempioni TU/"Rock" (66:93) un līdz minimumam samazināja cerības uz iekļūšanu pusfinālā. Kurzemnieku rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Deivids Hikss.

Pateicoties Janara Taltsa, Gerta Dorbeka un Karoļa Petrukoņa pūliņiem, Tartu "Rock" pirmās 191 sekundes laikā guva desmit punktus pēc kārtas (10:0) un ieguva stabilu iniciatīvu. Ceturkšņa beigās liepājnieki gan pietuvojās līdz mīnus četri (16:20), tomēr Tartu basketbolisti ātri vien atjaunoja pārsvaru un otrajā ceturtdaļā to arī krietni palielināja, sasniedzot arī 16 (36:20) un 19 punktu starpību (44:25).

Pēc pārtraukuma liepājniekiem neizdevās lauzt cīņas gaitu, un Tartu "Rock" turpināja atrauties. Spēles 29. minūtē rezultāta tablo vēstīja par 25 punktu pārsvaru mājiniekiem (72:25), bet 35. minūtē Tanels Soks no tālās distances panāca jau 31 punkta starpību (83:52). Tas pats Soks no soda metienu līnijas vēlāk panāca arī +33 (88:55), taču tad liepājnieki nepilnu divarpus minūšu laikā guva deviņus punktus pēc kārtas - sešus no tiem Ingars Aizpurs - un rezultātu padarīja kaut nedaudz pieklājīgāku (64:88). Beigās zaudējums ar 66:93.

Atgādinām, ka astotdaļfinālā "Liepāja"/"Triobet" apspēlēja Rakveres "Tarvas" (74:50, 93:87), bet TU/"Rock" tika galā ar Kazahstānas "Barsy" (105:77, 99:74). Abu komandu atbildes spēle paredzēta 8. martā.

TU/Rock – Liepāja/Triobet 93:66 (24:18, 22:14, 25:16, 19:18)TU/Rock: Hārpers 19 (8kļ, 7ab, 5bm), Kurbass 18 (11ab), Dorbeks 14, Petrukonis 11, Žabs 11 (5rp), Soks 9 (7ab), Taltss 9, Doroņins 2, HalliksLiepāja/Triobet: Hikss 18 (9ab, 4kļ, 2p. – 3/16), Aizpurs 15, Ričards 11 (2p. – 4/12), Čavars 11, J. Antrops 7, G. Antrops 4, Sokolovs, Leimanis, Krastiņš

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League