07.01.2014. 11:50
Kopš aizvadītās SMScredit.lv Virslīgas sezonas aizritējuši jau gandrīz divi mēneši, taču Liepājas futbolā joprojām valda jukas un neziņa. Komanda turpina gatavoties nākamajai sezonai, taču kādā sastāvā un kurā līgā tā tiks uzsākta – par to Liepājā šobrīd nav ne ziņas.

"Nav pateikts, ka viss ir beidzies, bet nav arī pateikts, ka kaut kas būs," vēl vakar vakarā sarunā ar portālu Sportacentrs.com sacīja Viktors Dobrecovs, kurš pagājušajā sezonā bija "Liepājas metalurga" galvenā trenera Jāņa Intenberga asistents. Līdzīgas neziņas pilnas atbildes dzirdamas arī citos pilsētas nostūros, un vismaz šobrīd ļoti reāla ir situācija, ka Liepāja – viens no Latvijas futbola flagmaņiem un stūrakmeņiem – nākamsezon varētu būt pārstāvēta tikai 1.līgā, nevis augstākajā sabiedrībā.

Decembra vidū "Liepājas metalurgs" uzsāka gatavošanos sezonai, un ziemas pauzes laikā treniņiem esot pievienojušies vairāki bijušie komandas spēlētāji, kā piemēram, Deniss Ivanovs, Oskars Kļava, Ģirts Karlsons un Vugars Askerovs, kā arī Maskavas "Torpedo" uzbrucējs Edgars Gauračs. Vaicāts par pašreizējo sastāvu, Dobrecovs atzina ka jebkurš spēlētājs laba piedāvājuma gadījumā var braukt izmēģināt spēkus citur. Šādu iespēju esot izmantojis pieredzējušais Jurģis Kalns (31 gads), savukārt veterāni Zirnis (36) un Soloņicins (34) acīmredzot esot nolēmuši kārt kurpes uz nagliņas.

Jau pēc 13 dienām sāksies Ziemas kausa izcīņa, kuras atklāšanas spēlē Rīgas "Daugavai" plkst. 11:30 "Skonto" hallē ir paredzēts tikties tieši ar liepājniekiem. Taču arī Ziemas kausa sakarā Liepājā netrūkst problēmu – no 24.janvāra līdz otrajam februārim Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā norisināsies Sadraudzības kauss U21 izlasēm, kurā, domājams, piedalīsies virkne "Liepājas metalurga" spēlētāju.

"Grūti teikt. Domāju, ka nemaz nespēlēsim Ziemas kausā," Dobrecovs atbildēja uz jautājumu par potenciālo dalību turnīrā. "Kā mēs varam spēlēt Ziemas kausā, ja mums desmit cilvēku aizbrauks uz Latvijas U21 izlasi?! Pagaidām to nevaru saprast. Varbūt aizbrauks puikas, pavisam jauni spēlētāji. Nezinu, mēs trenējamies – ja pateiks, ka jābrauc, tad brauksim. Ja nepateiks, tad nebrauksim." Ļoti iespējams, ka Liepājas vietu Ziemas kausā ieņems 1.līgas vicečempione "Gulbene", taču tas vēl nav apstiprināts oficiāli.

Viktors Dobrecovs vakar tika sazvanīts pēc treniņa pirmajā oficiālajā darba dienā Liepājas Sporta spēļu skolā (SSS), kurā kādreizējam Latvijas izlases uzbrucējam tika uzticēta vecākā – U18 – komanda. SSS treneru štābā ir arī jau pieminētais Intenbergs, bet, kā vēsta laikraksts "Kurzemes Vārds", iesniegumu ar lūgumu uzņemt viņu darbā ir iesniedzis bijušais "Liepājas metalurga" galvenais treneris Dmitrijs Kalašņikovs, kurš pagājušajā gadā pārņēma 1.līgas komandu "Varavīksni".

Tieši "Varavīksne" tiek minēta kā viens no potenciālajiem variantiem, kas varētu būt nākamā Liepājas futbola piramīdas virsotne, taču arī tās sakarā viss atduras pret finansēm jeb to pašreizējo trūkumu. Sporta spēļu skolas direktora vietnieks Dzintars Kazāks "Kurzemes Vārdam" gan nevarēja atbildēt, vai Kalašņikova parādīšanās SSS nozīmētu arī "Varavīksnes" izvirzīšanos Liepājas futbola priekšplānā: ""Varavīksne", "Liepājas metalurgs" vai vēl kaut kas - tas šobrīd nav būtiski. Būtiski ir izveidot komandu no cilvēkiem, kuri spēj strādāt komandā."

"Liepāja nav Rīga - piecu, sešu, septiņu organizāciju šeit nebūs. Šeit ir jābūt vienai ļoti spēcīgai organizācijai. Kalašņikovs ir treneris, kurš ir ļoti vajadzīgs Liepājas futbolam. (…) Pārņemot "Varavīksni", kura atradās turnīra lejasgalā, viņš paveica labu darbu. Bija desmit nezaudēto spēļu sērija, parādījās jauni spēlētāji. Cilvēks ar savu profesionālo darbību parādīja, ka viņš spēj strādāt ierobežota budžeta apstākļos, kad spēlētāji darbojas uz entuziasma pamata. Man personīgi šīs īpašības ir svarīgas, lai vēlētos viņu redzēt sev blakām strādājam Liepājas futbola labā," Kazāks turpināja.

Tikmēr gatavošanos jaunajai sezonai vakar uzsāka "Jelgava" un "Metta"/LU. "Ja godīgi, ierodoties Jelgavā, biju šokēts. Šeit ir tik laba infrastruktūra, kādas nav daudzās Rīgas komandās," laikrakstam "Jelgavas Vēstnesis" sacīja jaunais "Jelgavas" galvenais treneris Vladimirs Beškarevs. "Jau biju aizgājis pensijā, biju pagājis nost no futbola, bet nāca piedāvājums no Jelgavas kluba. Var teikt, ka puiši mani pat pierunāja, bet esmu motivācijas pilns, vēlos strādāt un domāju, ka mums ir labas iespējas." Jelgavniekiem uz pārbaudes laiku pievienosies vairāki leģionāri, savukārt komandā vairs neredzēsim 21 gadu veco Mindaugu Grigaraviču, kurš pirms mēneša pievienojās Marijampoles "Sūduvai".

Izmantotie resursi:Kurzemes VārdsJelgavas VēstnesisOgres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties