29.10.2016. 15:59

Pagājušās sezonas čempioni uzvaru nebija izcīnījuši jau kopš 10. septembra, kad viesos ar 1:0 pieveica „Daugavpili”, turklāt pēdējos trīs mačos bija piedzīvoti zaudējumi – 1:3 mājās pret „Jelgavu”, 1:3 izbraukumā pret „Metta”/LU un iepriekšējā kārtā savās mājās 0:1 pret RFS. Jau astoņās spēlēs pēc kārtas „Liepājai” nebija izdevies gūt vairāk par vieniem vārtiem. Tikmēr „Riga” futbolisti pēdējās trīs spēlēs bija ieguvuši septiņus no maksimālajiem deviņiem punktiem.

Šīsdienas spēlē pirmais puslīdz bīstamais moments radās 10. minūtē, kad pēc mājinieku centrējuma bumba no Vitālija Barinova atlēca rīdzinieku vārtu virzienā, taču tieši rokās vārtsargam Robertam Ozolam. Jau nākamajā uzbrukumā sitiena pozīcijā pie soda laukuma robežas nonāca Marks Kurtišs, bet viņa sitienu paspēja bloķēt Džons Kamarā. Vēl pēc brīža labs tālsitiens padevās Ņikitam Bērenfeldam, tomēr „Riga” vārtos teicami darbojās Ozols.Puslaika vidū vienīgā puslīdz labā izdevība radās Kurtišam, taču droši atkal nospēlēja rīdzinieku vārtsargs.

Tuvojoties puslaika beigām, biežāk pretinieku soda laukumam pietuvojās „Riga” futbolisti un 38. minūtē pēc Oļega Laizāna centrējuma bumbu ar galvu vārtos ieraidīja Jevgeņijs Šerenkovs. Šie kļuva par pirmajiem rīdzinieku vārtiem šosezon mačos pret „Liepāju”, jo iepriekšējās trīs savstarpējās spēles bija beigušās ar rezultātiem 0:3, 0:0 un 0:1. 43. minūtē liepājniekiem bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, bet Ozols tika galā ar diviem sitieniem, pēc trešā bumba ielidoja vārtos, taču tika fiksēta aizmugure.

Otro puslaiku „Liepājas” komanda iesāka apņēmīgi, taču līdz reāliem draudiem rīdzinieku vārtiem tikt neizdevās. Tomēr 61. minūtē laukuma saimniekiem beidzot paveicās, kad bumba pēc komandas kapteiņa Oskara Kļavas darbībām soda laukumā atrada ceļu uz „Riga” komandas vārtiem. Turpinājumā spēle nedaudz nomierinājās un bīstamu momentu nebija, bet 80. minūtē „Riga” uzbrukumā Verners Apiņš soda laukumā piespēlēja uz maiņu laukumā nākušajam Robertam Savaļniekam, kurš eleganti apspēlēja aizsargu un pārspēja „Liepājas” vārtsargu Pāvelu Doroševu.

Dažas minūtes vēlāk pēc Toma Guca tālsitiena bumbu uz vārtu līnijas apstādināja rīdzinieku vārtsargs Ozols. Tomēr jau kompensācijas laika pēdējās sekundēs izlīdiznājumu panāca vēl viens uz maiņu nācis uzbrucējs, liepājnieks Dēvids Dobrecovs. Tādējādi liepājnieki garantējuši ceturto vietu kopvērtējumā, bet "Riga" neizmantoja iespēju pakāpties uz piekto pozīciju, kurā ir RFS, kas izcīnījis par punktu vairāk.

Pēdējās kārtas spēlēs 5. novembrī liepājnieki savās mājās uzņems „Daugavpili”, bet „Riga” izbraukumā spēkosies ar jaunajiem čempioniem, Jūrmalas „Spartaka” futbolistiem.

"Liepāja" – "Riga" 2:2 (0:1)Vārti: Kļava 61’, Dobrecovs 90+3' – Šerenkovs 38’, Savaļnieks 80’.Brīdinājumi: Kurtišs 46’, Grebis 86' – Jeņins 41’, Šerenkovs 60’."Liepāja": Doroševs, Tumanovs, Toress (Kārkliņš 73’), Strumija, Gorkšs, Gucs, Kļava (K), Tomičs (Grebis 59’), Bērenfelds, Afanasjevs, Kurtišs (Dobrecovs 69’)."Riga": Ozols, Pētersons, Laizāns (K), Apiņš (Bansē 80’), Timofejevs, Šerenkovs (Saito 77’), Kamarā, Punculs (Savaļnieks 55’), Šumeiko, Jeņins, Barinovs.Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.

Izmantotie resursi:synottipvirsliga.lv

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801