23.12.2015. 20:40
"Aldara" Latvijas Basketbola līgas līderpozīcijās nostiprinājās vicečempione "Ventspils", kas vakara centrālajā spēlē Kurzemes derbijā ar 77:65 pieveica "Liepāju"/"Triobet" un revanšējās par 10. oktobrī izbraukumā piedzīvoto neveiksmi (66:69). Rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Žanis Peiners, kurš 15 no tiem guva pirmajā puslaikā.

Pirmajā ceturtdaļā vadības groži bieži mainījās – 4:6, 7:6, 7:9, 14:9 un beigās arī 18:19 -, taču otro ceturksni ļoti labi uzsāka ventspilnieki, kas pusotrā minūtē guva astoņus punktus pēc kārtas un izrāvās priekšā ar septiņiem punktiem (26:19). Pēc Žaņa Peinera trīs punktu gājiena un vēl diviem soda metieniem starpība sasniedza arī desmit punktus (31:21).

Peiners drīzumā atzīmējās ar vēl vienu 2+1 gājienu (34:23), trāpīja arī tālmetienu (41:27) un divpunktu metienu (44:29), pirmajā puslaikā pavisam gūstot iespaidīgus 15 punktus, un palīdzēja komandai pārtraukumā doties ar tikpat nopietnu 15 punktu pārsvaru (46:31). Trešajā ceturtdaļā liepājniekiem gan izdevās atspēlēt gandrīz visu deficītu, un pēc 30 spēlētām minūtēm komandas šķīra vairs tikai nieka divi punkti – pēc Entonija Holideja pēdējās sekundes metiena no centra vairs tikai 56:54 "Ventspils" labā.

Cik strauji "Liepāja"/"Triobet" bija atgriezusies spēlē, tikpat ātri Kārļa Muižnieka vadītie "dzeltenzilie" viņus atvēsināja. Liepājnieki ceturtajā ceturtdaļā gandrīz piecas minūtes neguva punktus, un ceturkšņa vidū Peiners ar tālmetienu panāca plus 11 (66:55). Pēcāk tālmetienu trāpīja arī Māris Gulbis, trīsarpus minūtes līdz beigām starpību palielinot līdz 14 punktiem (71:57), un "Ventspils" svinēja uzvaru ar rezultātu 77:65.

Ventspilnieki savā laukumā, ieskaitot Eirokausus, šosezon 11 spēlēs izcīnījuši 10 uzvaras un piekāpušies vienīgi "Jēkabpilij" (60:66). Liepājnieki līdz šim vakaram Latvijas čempionātā bija izcīnījuši piecas uzvaras pēc kārtas, pēdējo neveiksmi piedzīvojot 10. novembrī Rīgā pret VEF (67:85).

Nākamo spēli "Ventspils" aizvadīs 29. decembrī, kad viesosies Lapmežciemā, bet liepājnieki līdz gada beigām vēl uzņems valmieriešus un valcēniešus.

Ventspils – Liepāja/Triobet 77:65 (18:19, 28:12, 10:23, 21:11)Ventspils: Peiners 18, Gulbis 12 (3p. – 3/8), Mičels 11 (6rp), Janičenoks 7, Ate 6, Gražulis 6 (8ab), Pitss 5, Viginss 4, Šeļakovs 4, Butjankovs 4, LomažsLiepāja/Triobet: Zeks 17 (13ab), Ričardss 14, Leimanis 13, Helmanis 6, Sokolovs 5, Holidejs 3, Čavars 3, Aizpurs 2, J. Antrops 2, Krastiņš, G. Antrops