20.07.2012. 12:44

Saistībā ar ceturtdienas futbola spēli Liepājā pagaidām ir reģistrēti 14 notikumi, kopā aizturētas 16 personas, kuru vidū ir ne tikai Polijas komandas līdzjutēji, arī liepājnieki, portālu Diena.lv informēja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Saistībā ar ceturtdienas futbola spēli Liepājā pagaidām ir reģistrēti 14 notikumi, kopā aizturētas 16 personas, kuru vidū ir ne tikai Polijas komandas līdzjutēji, arī liepājnieki, portālu Diena.lv informēja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 19. jūlijā, Liepājā iebrauca apmēram pusotrs tūkstotis poļu fani. Vairāki tūkstoši Polijas futbola kluba Varšavas Legia fanu ceturtdien ālējas Liepājā, apķēpājot ēku sienas, publiski lietojot alkoholu un spridzinot pirotehniku.

Galvenie pārkāpumi, kas konstatēti pilsētā, ir ar krāsu flakoniem apzīmētas māju fasādes, trokšņošana un petaržu dedzināšana, kā arī atrašanās sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Vairākām Polijas līdzjutēju automašīnām ir tikušas sadurtas riepas. Savukārt Liepājas domes pārstāve Ieva Gaile-Gulbiņa pastāstīja, ka Liepājas Komunālā pārvalde piektdienas rītā, apsekojot teritoriju, konstatēja, ka pludmalē ir apzīmētas piecas pārģērbšanās kabīnes un vairāki soliņi. Konstatēts arī, ka sociālajos medijos izskanējusī ziņa par pieminekļa apzīmēšanu, neatbilst patiesībai. Uz pieminekļa bija uzlīmēta tikai viena uzlīme. Kūrmājas prospekta galā ar uzlīmēm ir aplīmēts Zilā karoga pludmales informatīvais stends. Komunālā pārvalde apķēpātos soliņus un kabīnes pārkrāsos un stendu notīrīs. Ceturtdien pēc spēles komunālie dienesti operatīvi savāca atstātos atkritumus pilsētā, sacīja Liepājas domes pārstāve.

"Liepāja ir sportiska pilsēta, kura uzņēmusi daudz un dažāda līmeņa sportistus un fanus, taču tik nekaunīgu, agresīvi noskaņotu fanu uzbrukumu Liepāja vēl nebija piedzīvojusi un cerams - nepiedzīvos. Šāda fanu ālēšanās ir apkaunojums sportam un varu par to izteikt dziļu nožēlu," atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

"Diemžēl arī Liepājas iedzīvotāji nav ņēmuši vērā Valsts policijas ieteikumu būt iecietīgiem pret notiekošo un neiesaistīties nekāda veida konfliktos un neļauties provokācijām," klāstīja S.Šteinberga. Liepājas domes priekšsēdētājs U.Sesks gan informēja, ka daudzi liepājnieki ziņojuši par nekārtībām pa telefonu un sociālajos tīklos. "Vienlaicīgi esmu ļoti gandarīts, ka liepājnieki bija gudri un nepakļāvās šīm bravūrīgo fanu provokācijām un ziņoja par redzētajām nekārtībām gan sociālajos medijos, gan pa telefonu. Liels paldies visiem kārtības sargiem - Valsts policijas, Liepājas pašvaldības policijas, zemessardzes, robežsardzes, ugunsdzēsības dienesta un muitas darbiniekiem, kā mediķiem, kuri gādāja par maksimālu drošību un kārtību. Īpašs paldies Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšniekam Gintam Ešenvaldam, kurš bija centrālais spēks drošības pasākumu organizēšanā un plānošanā," atzina Liepājas domes priekšsēdētājs.

Pastiprinātā režīmā rūpēties par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu pilsētā spēles laikā, kā arī pirms un pēc tās palīdzēja Liepājas Pašvaldības policijas, Valsts Robežsardzes, Muitas un Zemessardzes darbinieki, kinologi, kā arī Speciālo uzdevumu bataljons, kas īpaši sagatavots šāda veida pasākumiem. "Kopumā var uzskatīt, ka pasākums ir aizvadīts mierīgi, bez ievērojamiem incidentiem," norādīja S.Šteinberga.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties