02.11.2014. 18:39
Pie septītā panākuma astoņos mačos "Aldaris" LBL čempionātā tikuši "Liepājas/Triobet" basketbolisti, kas savā laukumā uzņēma BK ''Saldus'' un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 93:73.

"Liepāja/Triobet" jauno sezonu ir sākuši ļoti pārliecinoši, septiņās LBL spēlēs izcīnot sešas uzvaras un tabulā ieņemot vietu uzreiz pēc abām valsts spēcīgākajām komandām. Tikmēr "Saldus" savā otrajā LBL augstākās divīzijas sezonā ir startējusi ar pieciem zaudējumiem tikpat mačos. Šīs sezonas sākumā abas komandas jau aizvadīja savstarpējo spēli, kurā liepājnieki izbraukumā bija pārāki ar 77:54.

Jau mača pirmajā minūtē, pateicoties Jāņa Antropa un Blausa precīzajiem metieniem, liepājnieki izvirzījās vadībā ar 5:0, taču tad viesi atbildēja ar 7 punktiem pēc kārtas. Spēles turpinājumā abas komandas uzbruka ar augstu precizitāti un ''Saldum'' pēc pirmās desmitminūtes +2(26:24). Otrajā ceturtdaļā pie -5(30:35) ''Liepāja/Triobet'' veica 10:0 izrāvienu, kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt vadībā ar rezultātu 44:42.

Otrā puslaika pirmajā uzbrukumā Roberts Freimanis realizēja trejaci, atkal izvirzot vadībā ''Saldus'' komandu, tomēr tā bija pēdējā reize šajā mačā. Pēc tam viesi pieļāva vairākas kļūdas, piecu minūšu laikā guva tikai divus punktus un ''Liepāja/Triobet'' veica izšķirošo izrāvienu mačā 20:2, kas ļāva sasniegt komfortablo +17 pārsvaru(64:47). Līdz trešās ceturtdaļas beigām ''Saldus'' samazināja rezultāta starpību līdz -13 (72:59).

Pēdējo desmitminūt ''Saldus'' atkal iesāka ar precīzu trīspunktnieku – šoreiz precīzs bija ASV leģionārs Prestons Medlins, taču tad atkal mājinieki veica kārtējo izrāvienu ar 10:2. Atlikušajās minūtēs liepājnieki vēl nedaudz palielināja savus plusus, galu galā svinot uzvaru 93:73. Līdz ar to Saldus komanda sešos mačos pie panākumiem vēl nav tikusi, savukārt ''Liepājai/Triobet'' astoņās spēlēs izcīnījusi septiņas uzvaras.

Liepājnieku sastāvā gan Lauris Blaus, gan Gints Antrops izcēlās ar 18 punktiem, kam pievienoja 8 atlēkušās bumbas. Zaudētāju sastāvā par rezultatīvāko spēlētāju kļuva amerikāņu leģionārs Prestons Medlins, kura kontā 22 punkti. Tikmēr Roberts Freimanis guva 14 punktus, kā arī izcīnīja 10 atlēkušās bumbas zem groziem, noformējot sev ''double – double''.

''Liepāja/Triobet'' – BK ''Saldus'' 93:73 (24:26, 20:16, 28:17, 21:14)''Liepāja/Triobet'': Blaus 18(8 ab), G.Antrops 18(8 ab), Helmanis 14, Džonsons 12, J.Antrops 11, Leimanis 9, Krastiņš 6, Mažutis 3, Zeļonis 2, Šukteris, MiglinieksBK ''Saldus'': Medlins 22, Freimanis 14(10 ab), Šteinbergs 11, Justovičs 10, Rugājs 5, Kulačkovs 5, Līcītis 4, Pīternieks 2, Frīdmanis, Gūtmanis, Smīdriņš

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība