06.10.2016. 22:09

Vācijas pilsētā Veisenfelsā notiekošajā turnīrā sacensību pirmajā dienā vietējais "UHC Weissenfels" gandrīz izsēja piecu vārtu pārsvaru pār Maskavas "FBC Spartak", krievus apspēlējot ar rezultātu 6:5. Tikmēr Latvijas čempionvienībai šī bija pirmā spēle turnīrā.

Labāku sākumu, kāds tas padevās latviešiem, nevarētu vēlēties, jo pēc 12 nospēlētām sekundēm tika iekrāts jau divu vārtu pārsvars! Jau ceturtajā sekundē pēc strīda izspēles vācieši pavirši nospēlēja savu vārtu priekšā, bumbiņu pārtvēra Kārlis Vitkovskis, bet Gints Klēģers meta bumbiņu vārtos. Uzreiz pēc nākamās strīdus izspēles Atis Blinds tika līdz pretinieku vārtiem, apspēlēja vārtsargu un raidīja bumbiņu vārtos. Vācieši tomēr spēja atgūties no šoka un 11.minūtē Maks Blanke vienus vārtus atspēlēja, kad ne sevišķi precīzi nospēlēja Jānis Salcēvičs, izlaižot bumbiņu starp kājām. Lai kā censtos Ralfs Jonikāns, neko vairs glābt nespēja, bumbiņai ielidojot vārtos.

Otrajā trešdaļā turpinājās līdzīga cīņa, ar maz metieniem pa abu komandu vārtiem. Tas gan netraucēja "Lielvārde/FatPipe" komandai atjaunot divu vārtu pārvaru, kad Kristera Puķīša piespēli ar precīzu metienu no laukuma kreisās puses izmantoja Ralfs Jonikāns – 3:1. Līdz otrajam pārtraukumam vārti vairs netika gūti.

Viegla spēles izskaņa divkārtējiem Latvijas čempioniem nesanāca, jo 45 minūtē pretuzbrukumā skaistus vārtus guva Ansi Soini, vēlreiz rezultāta starpību sadeldējot līdz minimumam. Dzīvi neatviegloja arī Ginta Klēģera noraidījums pusotru minūti vēlāk. Mazākumu latviešiem izdevās izturēt, turklāt uzreiz pēc Klēģera atgriešanās laukumā tika noorganizēts pretuzbrukums, kuru ar precīzu metienu no tuvas distances noslēdza iepriekšējais grēkāzis. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām no vārtu priekšas Tomass Handlers vēlreiz sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam un arī šoreiz uzreiz pēc vārtu zaudējuma "Lielvārde/FatPipe" palika mazākumā, sodu nopelnot Mikum Valpēteram. Arī šoreiz izdevās nosargāt savus vārtus neskartus, tāpat kā pēdējās minūtēs, kad vācieši izmisīgi centās glābt spēli.

Par labāko spēlētāju latviešu komandas rindās atzina vārtsargu Jāni Salceviču, kurš tika galā ar 15 no 18 pretinieku metieniem. "Lielvārde/FatPipe" svinēja uzvaru ar rezultātu 4:3 (2:1, 1:0 1:2), sperot platu soli pusfināla virzienā. Piektdien pulksten 14:45 latviešiem grupu turnīra otrā spēle pret Maskavas "Spartak". Neizšķirts vai uzvara šajā spēlē nodrošinās pirmo vietu savā grupā.