05.12.2017. 15:54

Latvijas valstsvienības treneru korpuss pirms astotdaļfināla spēles bija veicis nelielas sastāva rotācijas, salīdzinot ar iepriekšējiem mačiem. Mūsu nomināli pirmais piecinieks ar Evelīnu Garbari centra pozīcijās šo spēli sāka kā otrā maiņa, bet pirmās laukumā devās Zeltītes Bankavas piecnieks. Savukārt trešajā maiņā tika iespēlēta līdzšinējā rezerviste Paula Sloģe, uz uzbrukumu tika pārvirzīta Lība Daija Mikova, bet Evita Rudzīte tika atstāta rezervē.

Jau ar pirmajām minūtēm dānietes uzskatāmi nodemonstrēja, ka plāno šī cīņu aizvadīt kā nomināli "otrais numurs", spēlējot no aizsardzības. Latvietes tieši šādā veidā bija spēlējušas pirmajās cīņās, līdz ar to bija nepieciešams laiks, lai pārslēgtos. Spēles devītajā minūtē lielisks individuālais reids padevās mūsu jaunākajai spēlētājai Annai Ankudinovai, kura devās uz priekšu pa labo malu, apspēlēja sedzēju un izdarīja metienu no asa leņķa. Kas neizdevās Ankudinovai, sanāca mūsu leģionāru maiņai spēles 14.minūtē. Līga Garklāva iesāka uzbrukumu, iespēlējot Diānai Isjominai un pati devās uz vārtu priekšu, kur pēc rikošeta arī nonāca bumbiņa, Garklāvai no gaisa to triecot vārtos – 1:0. Drīz pēc vārtu guvuma vēl viena laba iespēja bija Ankudinovai, kas palika nerealizēta. Tuvojoties trešdaļas izskaņai, par grūdienu uz apmales divu minūšu noraidījumu nopelnīja Gundega Vancāne, tomēr rezultātu izdevās noturēt pozitīvu. Mazākuma pēdējās sekundēs latvietes arī devās pretuzbrukumā, taču līdz metienam tikt neizdevās. Lai vai kā, pēc 20 nospēlētām minūtēm Latvijas sieviešu izlase bija iekrājusi minimālu 1:0 pārsvaru.

Atgriežoties laukumā, ļoti aktīvas bija dānietes, kurām jau pirmajās sekundēs bija lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu, taču metiens lidoja vārtiem secen. Arī turpinājumā gana daudz darba bija mūsu vārtsardzei Laumai Višņevskai, kamēr latvietes pirmo puslīdz sakarīgo uzbrukumu izveidoja vien perioda piektajā minūtē. Īstajā laikā nāca Garklāvas aktivitāte un pret viņu izdarītais noteikumu pārkāpums. Vairākumā līdz vārtu guvumam tikt neizdevās, taču drīz pēc tā beigām Isjomina ar lielisku piespēli vienatnē pret vārtsardzi izveda Garbari, kura aukstasinīgi nomānīja sāncensi un raidīja bumbiņu vārtos – 2:0. Uzreiz tika iegūts vēl viens vairākums, kad dānietes pārkāpa noteikums pret Ankudinovu. Tomēr spēle skaitliskajā vairākumā pašlaik Latvijas izlasei turnīrā īsti nevedas un arī šoreiz nācās iztikt bez precīzā metiena. Kad līdz perioda beigām atlika mazāk par trim minūtēm, pēc soda izspēles Gunita Kārkliņa saspēlējās ar Elīzi Elizabetu Bērziņu, kapteinei izpildot netveramu metienu teju no laukuma centra. Diemžēl jau līdz ar perioda beigu sirēnu noraidījumu nopelnīja Diāna Isjomina.

Skaitliskajā mazākumā latvietēm izdevās nospēlēt pietiekami sekmīgi, nosargājot savus vārtus neskartus. Diemžēl vienā no epizodēm tieši pēc vairākuma beigām Gundega Vancāne tika uzgāzta uz laukuma apmales, iedzīvojoties nelielā savainojumā. Perioda septītajā minūtē krita arī ceturtie vārti, kurus noorganizēja mūsu nomināli pirmā maiņa šajā cīņā. Edīte Bankava no aizvārtes iespēlēja Laurai Gaugerei, kuras metiens tika bloķēts, taču pirmā pie bumbiņas bija Zeltīte Bankava, kura ierasti izceļas ar vārtu guvumiem mačos ar dānietēm – 4:0. Kad līdz pamatlaika beigām atlika desmit minūtes, dānietes tomēr sarūgtināja Laumu Višņevsku, kad skaitliskajā vairākumā vārtus guva sāncenšu neapšaubāmā līdere Sesīlija di Nardo, tiekot pie sava 37.precīzā metiena, tādējādi atkārtojot pasaules čempionāta gūto vārtu rekordu.

Nedaudz vairāk kā sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Dānijas izlases treneri pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, lai izstrādātu glābšanās plānu. Tas gan beidzās pēc tam, kad dānietes palika skaitliskajā mazākumā. Nedaudz vairāk kā minūti pirms pamatlaika beigām vairākumā kļūdījās Kārkliņa, pazaudējot bumbiņu un Garbarei nekas cits neatlika kā pārkāpt noteikumus, glābjot savu komandu no reālām briesmām.

Izcīnītā uzvara nodrošinājusi Latvijas valstsvienībai vietu labāko astotniekā un jau rīt pulksten 17:10 mūsu florbolistēm paredzēta cīņa ar pēdējo piecu čempionātu uzvarētājām un arī šā turnīra galvenajām favorītēm no Zviedrijas.

Latvija – Dānija 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Evelīna Garbare 2 (1+1), Līga Garklāva 1 (1+0), Gunita Kārkliņa 1 (1+0), Zeltīte Bankava 1 (1+0), Diāna Isjomina 1 (0+1), Elīza Elizabete Bērziņa 1 (0+1), Laura Gaugere 1 (0+1).

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801