14.07.2015. 16:59
Tikai nepilns mēnesis palicis līdz šīs sezonas vienam no spilgtākajiem notikumiem Latvijas pludmales volejbola dzīvē - Eiropas U-18 čempionātam, kas no 6. līdz 9. augustam risināsies “Beach Box Elkor” stadionā

Latvijā un tās galvaspilsētā tik plaša mēroga starptautisks turnīrs pludmales volejbolā norisināsies pirmo reizi, jo sacensībās piedalīsies 64 dueti no 30 Eiropas valstīm - pa 32 komandām meitenēm un zēniem. Lai gan sacensībās startēs jaunieši, organizatoriskajā ziņā šīs sacensības maz atšķiras no pieaugušo čempionāta un mērogā ir pat vērienīgākas kā Jūrmalā aizvadītie Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Masters” un “Satellite” kategorijas turnīri.

Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis cer, ka jaunie pludmales volejbolisti Rīgā gūs tikai pozitīvas emocijas: „Aicinu ikvienu apmeklēt šo čempionātu un atbalstīt ne tikai Latvijas, bet visu valstu spēlētājus, lai jaunie censoņi no Latvijas uz mājām aizvestu tikai labas un pozitīvas emocijas. Protams, ceru, ka uz goda pjedestāla vispožāk spīdēs tās medaļas, kuras savās rokās turēs mūsu jaunās pludmales volejbola zvaigznes, ko arī novēlu visai komandai, kas šajā svarīgajā čempionātā pārstāvēs Latviju!”

Sacensības “Beach Box Elkor” pludmales volejbola stadionā, Rīgā Brīvības gatvē 201, notiks uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi būs speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Turnīra vajadzībām tiks celtas tribīnes – centrālajā laukumā notiekošās spēles varēs vērot līdz 1000 skatītājiem, bet 2. laukumā tribīnes būs līdz 300 skatītāju vietām.

Pirmajās divās turnīra dienās 6. un 7. augustā notiks grupu turnīra cīņas, 8. augustā pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāks izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, bet 9. augustā notiks izšķirošās cīņas par medaļām.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs pa trim zēnu un meiteņu duetiem.

Līdzjutējiem būs iespēja vērot ne tikai labāko jauno pludmales volejbolistu cīņas par Eiropas čempionāta medaļām, bet arī piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs, par kurām tiks ziņots tuvāk turnīra norises datumiem. Ieejas uz visām sacensību dienām būs bez maksas.

„Pēdējo divu gadu laikā šīs jau ir trešās lielās Eiropas līmeņa pludmales volejbola sacensības, kas tiek organizētas Latvijā. Pirmkārt, tās nevarētu notikt bez Eiropas Volejbola konfederācijas uzticības, ka varam uzņemt tik plaša mēroga sacensības, bet, otrkārt, bez valsts atbalsta, tāpēc paldies Nacionālajai sporta padomei, kas pieņēmusi pareizus un tālredzīgus lēmumus čempionātu norisei Latvijā, kā arī citiem, kas atbalsta volejbolu un ir kopā ar mums šī čempionāta tapšanā,” teic A.Sausnītis.

Čempionāta lieldraugs ir ”LDZ ritošā sastāva serviss”, tas notiek ar Rīgas domes un daudzu citu uzņēmumu neatsveramu atbalstu. Atbalstot sportu kā veselīga dzīvesveida pamatu, ERGO ir kļuvis par oficiālo apdrošinātāju pirmajam Latvijā notiekošajam CEV Eiropas U18 čempionātam pludmales volejbolā, nodrošinot sacensībām pasākumu nepārtrauktības polisi.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties