20.02.2015. 08:40
Sportacentrs.com jau ziņoja, ka LFF Licencēšanas komisija (LK) nepiešķīra licenci spēlēšanai Virslīgā "Skonto", Rīgas "Daugavai" un Daugavpils "Daugavai", savukārt LFF Apelāciju komisija (AK) deva zaļo gaismu "Skonto", atstājot spēkā liegumu abām "Daugavām". Piedāvājam LK komisijas vadītāja Āra Kakstāna komentāru par AK pieņemto lēmumu.

Āris Kakstāns: "Pirmkārt, man ir prieks, ka LFF institūciju lēmumi licencēšanas jautājumos šobrīd demonstrē visaugstāko kvalitāti starp visām Latvijas sporta federācijām. Iespējams, pat visā Baltijā. Neesmu gan redzējis lietuviešu un igauņu lēmumus, lai tā droši apgalvotu. Taču no šiem LFF institūciju lēmumiem uzreiz var just, ka, sākot ar šo gadu, lēmumu formas un satura kvalitātes latiņa ir pacelta diezgan augstu.

Par saturu un lēmumu būtību: no vienas puses, par "Skonto" runājot, ja augstāka instance atceļ Licencēšanas komisijas lēmumu, tātad mums, LK, ir vēl izaugsmes iespējas, kā varam savu lēmumus labāk pamatot, lai tos nebūtu pamats apšaubīt vai atcelt. Bet tīri par Apelāciju komisijas motīviem negribu komentēt, tas jau ir beidzies process. Vienīgais, ko varu pateikt par lēmuma sekām uz šo sezonu - kā saprotu no Apelāciju komisijas lēmuma par "Skonto", tad sezonas gaitā LFF uzraudzībai pār šo klubu būs jāturpinās. Apelāciju komisija tieši norāda, ka ar šo lēmumu klubam nemaz nav garantēta pilna sezona, jo licencēšanas noteikumu prasības ir jāizpilda visas sezonas garumā.

Ja LFF biedri kongresā 31.martā lems saglabāt esošo Licencēšanas komisijas kodolu, tad uzskatu, ka tā lēmumu kvalitātes vēl tālāka pilnveidošana varēs turpināties iesāktajā garā. Ja arī pēc kongresa būs cits komisijas sastāvs, tad šogad ir ieguldīts liels darbs, lai jau nākamajos gados komisijai būtu skaidrāki kritēriji, pēc kuriem vadīties lēmumu pieņemšanā. Šī komanda ļoti atbildīgi pieiet saviem pienākumiem, visas trīs neizsniegtās licences tika izsvērtas un apdomātas. Tieši tas arī mudināja Apelāciju komisiju rūpīgāk izvērtēt visus argumentus. Ne velti Apelāciju komisija divus lēmumus no trijiem atstāja spēkā."A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties