09.08.2013. 18:15
Latvijas tenisistu duets Miķelis Lībietis un Oskars Vaskis piektdien izcīnīja Latvijā notiekošā Lielupes "Future" sērijas turnīra dubultspēļu titulu. Lībietim šis jau ir trešais "Future" dubultspēļu tituls, kamēr Vaskis pie tāda vēl nebija ticis.

Finālā Latvijas tenisisti, kuri sacensībās bija izlikti ar ceturto numuru, spēkojās pret krievu Kirilu Dmitrijevu un šveicieti Luku Mardžaroli, kuri turnīrā bija izlikti ar otro numuru. Lībietim/Vaskim nosacītos spēles favorītus izdevās pieveikt ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-3, 12:10.

Pirmais sets aizritēja ar līdzīgu cīņu, kas noslēdzās tikai taibreikā. Tajā ar rezultātu 7:3 labāki bija sāncenši.

Otrais sets sākās līdzīgi kā pirmais, kur dominēja spēkos līdzvērtīga cīņa. Tomēr seta piektajā geimā latviešiem izdevās lauzt Dmitrijeva/Mardžaroli servi un panākt 3-2. Nākamajā geimā savukārt pretinieki bija ļoti tuvu, lai atbildētu ar to pašu, taču viņiem neizdevās lauzt Lībieša/Vaska servi. Vēl viens lūzuma punkts pienāca devītajā geimā, kad pie rezultāta 5-3 Lībietis/Vaskis lauza sāncenšu servi un uzvarēja otro setu ar 6-3.

Tā kā rezultāts pa setiem bija neizšķirts uzvarētāju nācās noskaidrot supertaibreikā. Sākumā Latvijas duets prata izvirzīties vadībā ar vairāku punktu pārsvaru, taču Dmitrijevs/Mardžaroli prata parūpēties par saspringtu mača galotni. Tomēr izskaņā veiksmīgāki izrādījās Lībietis/Vaskis, uzvarot ne tikai supertaibreikā ar 12:10, bet arī triumfējot visā dubultspēļu turnīrā.

Par uzvaru abi Latvijas tenisisti nopelnīja 18 ATP reitinga dubultspēļu punktus.

Jau ziņots, pirmajā kārtā Lībietis/Vaskis ar 6-2, 6-3 uzvarēja Mārci Garutu un Deividu Jukšu, savukārt otrās kārtas jeb ceturtdaļfināla mačā pārliecinoši tika galā ar dāņa Jespera Korsbeka Jensena un spāņa Adrijas Masa Maskolo duetu, pieveicot pretiniekus ar 6-1, 6-0.

Pusfinālā Lībietis/Vaskis ar 7-6 (15:13), 7-6 (10:8) uzvarēja latvieti Mārtiņu Podžu un lietuvieti Benu Majausku.

Lībietis pirms tam bija izcīnījis titulus 2010.gadā Grieķijas pilsētā Iraklijā un šīgada jūlijā Tallinā.

Lībietis ATP dubultspēļu rangā atrodas 830.vietā, bet 33 gadus vecais Vaskis, kurš pagājušā gada augustā dubultspēļu rangā atgriezās pēc 11 gadu pārtraukuma, atrodas 1283.pozīcijā.

Lielupes turnīra dubultspēļu sacensībās startēja deviņi Latvijas sportisti sešos duetos.

Jau vēstīts, ka Lībietis aizkļuva līdz Lielupes turnīra vienspēļu sacensību pusfinālam, taču tajā smagā cīņā ar 5-7, 7-5, 6-7 (7:9) zaudēja itālim Džamarko Mikolāni, kurš pasaules rangā ieņem 918.pozīciju.

Lībietis vienspēļu rangā šobrīd ieņem 722.vietu.

Turnīra balvu fonds ir 10 000 ASV dolāru (5300 latu).