16.07.2016. 13:43
Pirmo uzvaru Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas 2. grupas ceturtdaļfinālā Baltkrievijā izcīnīja Latvijas tenisisti Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus, kuri atspēlējās un četros setos pieveica mājiniekus Aleksandru Buriju un Andreju Vasiļevski – 3:6, 6:3, 6:4, 7:6(2). Vakar latvieši abās vienspēlēs zaudēja trīs setos, un tagad rezultāts summā ir 2-1 baltkrievu labā.

Pirmajā setā dominēja baltkrievi, kuri jau otrajā geimā ieguva trīskāršu breikbumbu. Latviešiem izdevās izkļūt no smagās situācijas, tomēr savas serves geims vēlāk tik un tā tika zaudēts (0:2). Arī ceturtajā geimā Burijs un Vasiļevskis ieguva virkni breikbumbu, bet šoreiz Lībietis un Mārtiņš Podžus tās visas atspēlēja (1:3). Kamēr pie pretinieka serves latviešiem joprojām bija maz izredžu, baltkrievi astotajā geimā tika jau pie devītās breikbumbas un pirmās setbumbas – mājinieki to neizmantoja (5:3), toties savu servi uzvarēja sausā un likumsakarīgi triumfēja pirmajā setā (6:3).

Otro setu Lībietis un Mārtiņš Podžus iesāka krietni enerģiskāk, vispirms pie savas serves atstājot pretiniekus uz nulles (1:0) un iegūstot arī piekto punktu pēc kārtas, ar 15:0 izvirzoties vadībā pie pretinieku serves. Baltkrievi gan pamodās un ātri pārņēma iniciatīvu geimā (1:1). Arī nākamajos geimos cīņa bija krietni sīvāka nekā pirmajā setā, un astotajā geimā Lībietis ar Mārtiņu Podžu izmantoja savu pirmo breikbumbu spēlē, panākot 5:3 savā labā. Nākamajā geimā latvieši setam pielika punktu - 6:3.

Trešajā setā turpinājās diezgan līdzvērtīga cīņa praktiski bez breikbumbām, un šoreiz liktenīgs izrādījās septītais geims. Lībietis un Mārtiņš Podžus ieguva divkāršo breikbumbu un jau pirmo pārvērta breikā (4:3). Desmito geimu latvieši uzvarēja sausā un uzvarēja trešajā setā - 6:4. Ceturtā seta divpadsmitajā geimā baltkrievi ieguva breikbumbu un setbumbu, bet Lībietis un Mārtiņš Podžus to atspēlēja un taibreikā bija pārliecinoši labāki (7:2), setā uzvarot ar 7:6(2) un visā mačā svinot panākumu ar 3-1.

Atgādinām, ka Latvija Eiropas/Āfrikas zonas 2. grupas pirmajā kārtā apspēlēja Monako. Vispirms Mārtiņš Podžus ar 7:6(5), 6:4 un 7:6(6) pārspēja Romēnu Arneodo, pēc tam Miķelis Lībietis uzvarēja Benžemānu Balerē (3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 6:4), bet sacensību otrajā dienā Lībietis un Mārtiņš Podžus bija pārāki arī dubultspēlē (6:3, 6:2, 7:5), nodrošinot uzvaru summā. Rūdolfs Mednis ceturto spēli nepabeidza savainojuma dēļ, bet piektais mačs netika aizvadīts.