09.08.2013. 15:38
Latvijas tenisists Miķelis Lībietis piektdien piedzīvoja zaudējumu Latvijā notiekošā Lielupes Future sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālā.ATP ranga 772.vietā esošais Lībietis, kurš dalībai turnīrā saņēmis īpašo ielūgumu...

ATP ranga 772.vietā esošais Lībietis, kurš dalībai turnīrā saņēmis īpašo ielūgumu jeb wild card, aizvadītajā spēlē ar 5-7, 7-5, 6-7 (7:9) zaudēja itālim Džamarko Mikolāni, kurš pasaules rangā ieņem 918.pozīciju.

Lībietim pirmā seta desmitajā geimā bija divas setbumbas, tomēr pēc tam latvietim četras reizes pēc kārtas neizdevās pirmā serve, bet visās šajās izspēlēs pārāks bija itālis. Pēc tam latvietis savu servi nenoturēja arī 12.geimā, kad Mikolāni ar otro mēģinājumu izmantoja breikbumbu un tika pie uzvaras pirmajā setā ar 7-5.

Otrajā setā Lībietis uzvarēja pirmajos trijos geimos, laužot pretinieka servi pirmajā un trešajā geimā. Ceturtajā geimā gan Mikolāni izdevās vienu breiku atgūt, bet tam sekoja arī lauzta latvieša serve sestajā geimā, rezultātam kļūstot 3-3. Seta turpinājumā gan Lībietis prata atgūt iniciatīvu, vēl reizi laužot itāļa servi 11.geimā un vēlāk tiekot pie panākuma ar 7-5.

Izšķirošo setu Lībietis sāka ar breiku pirmajā geimā, kam sekoja uzvara pie savas serves un panākts 2-0 handikaps. Tomēr arī šoreiz Mikolāni ātri atspēlējās, panākot līdzsvaru. Rezultāts bija neizšķirts 4-4 arī pēc nākamajiem četriem geimiem. Devītajā geimā latvietis darbojās agresīvi, tomēr Mikolāni servi nosargāja, bet desmitajā geimā itālis tika pie divām mačbumbām. Pirmo Lībietis atspēlēja pēc tiesneša lēmuma, bet otro - pēc teicama sitiena pa līniju. Lībietis bija pārāks arī nākamās divās izspēlēs, panākot neizšķirtu 5-5.

Lībietis 11.geimā, demonstrējot ļoti pacietīgu sniegumu, uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas un lauza Mikolāni servi. Tomēr sekojušajā geimā itālis atbildēja ar to pašu, vēlreiz līdzsvarojot cīņu un panākot taibreiku. Tajā Mikolāni uzvarēja pirmajās trīs izspēlēs, bet latvietis vēlāk pēc četriem gūtiem punktiem spēja atspēlēt vairākas mačbumbas un panākt neizšķirtu 5:5. Vēlāk Lībietis atspēlēja vēl vienu mačbumbu, panākot 6:6. Nākamajā izspēlē Mikolāni ieguva vēl vienu mačbumbu, taču neizmantoja arī to, Lībietim veicot netveramu servi. Pēc atkārtotas mačbumbas dāvāšanas pretiniekam Lībietis kārtējo reizi spēlē trieca pret zemi savu raketi un šoreiz atspēlēties vairs neprata.

Par pusfināla sasniegšanu 21 gadu vecais latvietis tika pie sešiem ATP ranga punktiem.

Līdz šim savā karjerā Lībietis ticis pie viena Future vienspēļu titula, kuru izcīnīja šīgada jūlijā Kuresārē, Igaunijā.

Jau vēstīts, ka turnīra pirmajā kārtā Lībietis ar 2-6, 7-5, 6-4 uzvarēja Nikolā Rozencveigu no Francijas, kurš atrodas pasaules ranga 1001.pozīcijā, otrajā kārtā ar 7-6 (7:4), 7-5 uzvarēja latvieti Mārtiņu Podžu, kurš pasaules rangā ieņem 760.pozīciju, bet turnīrā bija izlikts ar trešo numuru, bet ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-0 uzvarēja lietuvieti Juļu Tverijonu, kurš pasaules rangā ieņem 1498.vietu.

Lielupes turnīra vienspēļu pamatsacensībās startēja kopumā septiņi Latvijas pārstāvji, bet līdz ceturtdaļfinālam tika arī 30 gadus vecais Mārcis Garuts, tiekot pie pirmajiem diviem ATP ranga punktiem karjerā.

Vēlāk piektdien Lībietis duetā ar latvieti Oskaru Vaski sacentīsies arī dubultspēļu sacensību finālā. Ar ceturto numuru izliktais duets spēkosies ar krievu Kirilu Dmitrijevu un šveicieti Luku Mardžaroli, kuri izlikti ar otro numuru.

Lībietis karjeras laikā izcīnījis divus Future dubultspēļu titulus - 2010.gadā Grieķijas pilsētā Iraklijā un šīgada jūlijā Tallinā. Vaskis pie tituliem karjeras laikā nav ticis.

Lībietis ATP dubultspēļu rangā atrodas 830.vietā, bet 33 gadus vecais Vaskis, kurš pagājušā gada augustā dubultspēļu rangā atgriezās pēc 11 gadu pārtraukuma, atrodas 1283.pozīcijā.

Lielupes turnīra dubultspēļu sacensībās startēja deviņi Latvijas sportisti sešos duetos, bet līdz pusfinālam tika arī Mārtiņš Podžus, nopelnot sešus ATP dubultspēļu ranga punktus.

Turnīra balvu fonds ir 10 000 ASV dolāru (5300 latu).